Divadelní tipy prosinec

Verze pro tisk |

Mikulášská nadílka v divadle
Nebaví vás strašit děti krvežíznivými čerty? Přijďte si užít večer plný dárků od Mikuláše a andělů do novoborského divadla ve spojení s divadelní pohádkou O vykutáleném štěstí Divadla Matýsek Michala Vaňka, která je plné loutkových skřítků a písniček pro děti od 3 let. Po konci představení si děti chodí na jeviště pro balíčky, které mohou rodiče zanechat v šatně před představením.
5. 12., novoborské divadlo

ZJEViště s Jak se vám líbí Jak se vám líbí
Repríza nejslavnější komediální inscenace DK Jirásek, Williama Shakespeara a Václava Klapky z roku 1985 a 2013 je zahájením nově vzniklého pravidelného cyklu komorních představení s herci i diváky na jevišti ZJEViště. Hra nasbírala přes 120 repríz a stále se drží na repertoáru domácího souboru pro svou popularitu u souboru i u diváků.
14. 12., Jiráskovo divadlo
 
 
Dášenka čili život štěněte
Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka nyní na jevišti v podání zlínského Divadla Scéna. Kdo by neznal úvodní slova zaznamená v roce 1933: „Když se to narodilo, bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo, ale až to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko, a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.“ I proto je veselá pohádka pro všechny od 3 let počínaje.
15. 12., Jiráskovo divadlo
 

Silvestrovský Sen v noci svatojánské
Po loňské pauze se domácí Divadelní klub Jirásek vrací s tradičním silvestrovským představením, navíc s kultovní komedií Williama Shakespeara a Václava Klapky, se kterou Jirásek před 20 lety procestoval republiku. Příležitost zhlédnout toto obnovené představení v původních kostýmech, s původní scénou, s původními aranžemi, ve staronovém obsazení a se sklenkou v ruce si nesmíte nechat ujít.
31. 12., Jiráskovo divadlo

 

 

 

Nahoru