Divadelní tipy únor

Verze pro tisk |

Richard III.
Koně, koně, království za koně! Shakespearovo drama o cestě k trůnu a moci, která je lemována potoky krve, přičemž ostatní přihlížejí, bojí se, slouží nebo pomáhají – a pak se diví! Znovu uvedené legendární představení divadelního spolku Kašpar z Celetné v titulní roli se skvělým Janem Potměšilem.
16. 2., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Růže pro Algernon
Divadelní spolek Kašpar podruhé, opět v režii Jakuba Špalka a opět se skvělým Janem Potměšilem. Ten tentokrát předvádí v dramatizaci sci-fi povídky Daniela Keyese fascinující herecký výkon v tragickém příběhu mentálně postiženého mladíka, jenž se po operaci stane géniem, aby se později proti své vůli stal opět tím, kým byl na začátku.
19. 2., Novoborské divadlo

Na stojáka
Česká kultovní televizní stand up comedy show je opět zpět. Originální stand-up vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem či improvizovanými scénkami. Ani v divadle tomu nebude jinak – pobavit přijedou Lukáš Pavlásek, Petr "Nasty" Cerha a Petr Vydra.
18. 2., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Dívčí válka
Nejúspěšnější a nejhranější hra v ČR, jelikož nemusíte umět hrát, stačí když budete přeříkávat vtipný text antichartisty F. R. Čecha a máte vyhráno. Jen se snažte, aby erotické vtipy nebyly příliš lascivní a politické frky byly co nejúdernější. Divadelnímu souboru Nopoď z Nového Boru se to v minulosti podařilo skvěle. Originál je však jen jeden a ten nezná mezí. A už je zase tu.
22. 2., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Děti se pomějí
V České Lípě se v půli měsíce představí pohádka profesionálního zlínského divadla O princezně, která ráčkovala. Královské reggae o rozmazlené princezně, kvůli které všichni ráčkují. V Novém Boru o něco dříve zahraje Divadlo Kapsa Andělská Hora Plevovu pohádku O Budulínkovi a zajímavé bude také představení v českolipské knihovně, kam přijede rozkošné loutkové představení O malém tygrovi od libereckých profesionálů ze souboru Rolnička.

Nahoru