Divadelní tipy březen

Verze pro tisk |

Jak se vám líbí Jak se vám líbí?
V rámci oslav MDŽ se v nádherném kině Máj odehraje výjimečná repríza nejslavnější komediální inscenace DK Jirásek, Williama Shakespeara a Václava Klapky z roku 1985 (v obnovené premiéře z roku 2013), která již nasbírala přes 120 repríz a stále se drží na repertoáru domácího souboru pro svou popularitu u souboru i u diváků.
10. 3., kino Máj Doksy

Kolega Mela Gibsona
Komediální one man show Divadelního spolku Frída o druhořadém herci provinčního divadla, jenž po zatčení za loupežné přepadení banky vypráví ve vězení příběh svého pohnutého hereckého i osobního života, který byl osudově poznamenán setkáním s Melem Gibsonem v letadle z Kanady do Frankfurtu.
14. 3., Jiráskovo divadlo

Vězeň na Druhé Avenue
Jaké to je, když se vám vše vymkne z rukou? Simona Stašová a Kamil Halbich v hlavních rolích slavné americké komedie agentury Harlekýn a Neila Simona, která se stala předlohou amerického filmu z roku 1975 s Jackem Lemmonem a Anne Bancroftovou. Úžasně vtipná komedie o životě manželů, třech sester a jednoho bratra. Všichni jsme zajatci, vězni, neboť jsme zhýčkaní civilizací a ocitnout se svobodně pod mostem je přece jenom poněkud nepohodlné.
14. 3., novoborské divadlo

Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Nejnovější inscenace Docela velkého divadla Litvínov, činoherní pohádka o princi a jeho třech kamarádech, kteří umějí neuvěřitelné věci. Jeden se umí natahovat, druhý rozšiřovat a třetí vidí to, co nevidí nikdo jiný. Přepis klasické pohádky K. J. Erbena z pera Jany Galinové. 
16. 3., novoborské divadlo

Zamilovaný sukničkář
Fraška s množstvím komediálních situací a překvapivým koncem o záletných manželích, bombovém útoku a budování krizového štábu v ložnici proutníka. Divadelní společnost Háta dala ve hře Michaela Parkera dohromady hvězdy televizních obrazovek Lukáše Vaculíka, Mahulenu Bočanovou, Adélu Gondíkovou, Ivanu Andrlovou či Martina Zounara a slibuje báječnou podívanou.
18. 3., Jiráskovo divadlo

Tanga pro Ježíška
Repríza zatím stále nejnovější původní inscenace českolipského souboru DK Jirásek, která se probojovala na nejprestižnější národní přehlídku amatérského divadla Jiráskův Hronov. Hořká komedie a úsměvná tragédie z pera Václava Klapky vypráví o osudovém setkání dvou lidí, v podání Klapky a Vladimíry Zborníkové, o Štědrém dnu.
21. 3., novoborské divadlo

Na stojáka live
Po veleúspěšném loňském představení míří kultovní televizní stand up comedy show znovu do České Lípy. Pobavit Vás tentokrát přijedou zpěvačka, textařka a moderátorka Ester Kočičková, borec Karel Hynek a hrající neherec, scénárista, textař a písničkář Arny Frauenberg.
28. 3., Jiráskovo divadlo


 

Nahoru