Divadelní a další tipy květen

Verze pro tisk |

Nalevo od výtahu
Situační francouzská komedie, která byla předlohou veleúspěšného francouzského filmu s Pierrem Richardem, vypráví o plachém a spořádaném muži, jenž tajně zbožňuje vdanou ženu, která ho má jednoho dne konečně navštívit v jeho bytě. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Nikterak pitvořivá komedie Pantheon production s Romanem Vojtkem v hlavní roli vám nabídne kvalitní a dobře odvedenou zábavu, při níž se nebudete cítit trapně.
9. 5., novoborské divadlo

Noc literatury
Literární událost, při níž se čtou novinky evropské literatury v českých překladech, proběhne znovu také v České Lípě pod taktovkou místní knihovny. Na čtyřech místech vždy paralelně ve čtyřech časech (19:00–20:30) přečtou cca patnáctiminutové ukázky literární fajnšmekr Marek Sekyra, hudebník a zpěvák Bob Suchý a divadelní ochotníci Vladimíra Zborníková a Jiří Gottlieber. Nebojte, žádná nuda vás nečeká.
9. 5., knihovna, vinotéka Bobule, Knihomil a Tao čajovna Česká Lípa

Domácí štěstí hned
Komedie, která vychází ze seriálu Domácí štěstí s Ivou Hüttnerovou, vypráví o manželském páru v krizi. Ona, Michaela Dolinová, se věnuje naplno své manažerské práci, manžel David Suchařípa skládá hudbu a stará se o domácnost i o její pohodlí. Nefunguje to. Najmou si hospodyni, která jim převrátí razancí kulometu domácnost naruby a uvede je zpět do štěstí manželského, třeba i díky celeru.
15. 5., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Zlatovláska na jevišti
Klasická činoherní výpravná pohádka s prvky černého divadla vyprávěná ve verších Josefa Kainara patřila na přelomu tisíciletí k nejúspěšnějším inscenacím pražského Divadla Pohádek Praha. V repertoáru se držela celých jedenáct let. I proto jej po deseti letech vrátilo divadlo v novější úpravě na divadelní prkna se zachováním působivé atmosféry i oblíbených dětských písní. 
18. 5., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Podivný případ se psem
Adaptace známého a ceněného britského románu o patnáctiletém chlapci přiveze na regionální divadelní prkna nejen mladeou hereckou hvězdu Jana Cinu, ale také hvězdné režijní duo SKUTR, které nyní září nad Národním divadlem díky inscenaci Kytice. Sentimentu zbavená audiovizuálně působivá hra, která je divákovi předkládána perspektivou hlavního hrdiny, autisty, jde vlastní, originální cestou a nabízí nevšední divadelní zážitek.
20. 5., novoborské divadlo

Dospělí ochotníci hrají dětem
37. ročník populární soutěžní přehlídky ochotnických divadelních souborů hrajících pro děti nabídne od pátečního odpoledne do nedělního poledne hned šest představení. Během festivalu děti zažijí dobrodružství s Tomem Sawyerem, velkou pandou, zlomyslnou čarodějnicí a přadlenami, zazpívají si se Šípkovou Růženkou a náhlednou do chaloupky babičky a dědečka. K tomu jim atmosféru dotvoří novoborští ochotníci a divadlo se tak na víkend stane dětským pohádkovým snem.
24.–26. 5., novoborské divadlo

Autorské čtení české sci-fi pro děti
Docent liberecké univerzity Václav Dvořák se stal spisovatelem teprve v minulém roce, kdy vydal Písečníky a bludný asteroid, sci-fi román pro děti a mládež, na kterém pracoval pět let. Potterovský příběh o mladém sirotkovi, který se stane studentem vesmírné akademie na mezihvězdné lodi nabízí skvěle promyšlený fantazijní svět a napínavé čtení, která zaujme nejen mladé čtenáře. Přijďte na autorské čtení, na besedu a na povídání o vesmíru. Bude to stát za to.
28. 5., českolipská knihovna

Nahoru