Cimrman se v Jiráskově divadle opět divil. Již po devatenácté.

Verze pro tisk |

V sobotu 1. dubna 2017 se českolipské Jiráskovo divadlo opět po roce otřásalo dětským smíchem. Českolipský turistický oddíl mládeže TOM CHIPPEWA zde totiž pořádal již 19. ročník divadelního festivalu dětských amatérských vystoupení "Cimrman by se divil".

Letos přijely oddíly z Kovářské v Krušných horách, Poděbrad, Kamenického Šenova, Turnova a Velkých hamrů a nechyběly ani dva českolipské kluby. Odborná porota ve složení Jiří Gottlieber, Dita Krčmářová a Dita Landovská neměla vůbec jednoduchou úlohu. Jedno výborné představení střídalo druhé, přesto se opět ukázalo, že tomíci nepřijeli ani tak soutěžit jako spíš se dobře bavit. A to se vrchovatě povedlo. V poledne, když se hlediště téměř zaplnilo, nastal ten správný čas na dětskou tombolu a humornou dražbu originálních předmětů. Z obou akcí jsme vybrali 12 300 Kč ve prospěch českolipského  Nadačního fondu Ozvěna, která podporuje děti s trvalou ztrátou sluchu. Když jsme se odpoledne loučili a viděli tolik nadšených dětí, pyšných rodičů a rozzářenou porotu, bylo nám hned jasné, že za rok si to v Jiráskově divadle užijeme už po dvacáté.

Za podporu děkujeme městu Česká Lípa, domu dětí a mládeže Libertin, ústředí Asociace TOM ČR a bubenické partě Ondry Suchého. Sílu pokračovat čerpáme hodně z reakcí rodičů, kteří nešetří pochvalou a vděkem. Obdiv si však zaslouží zejména děti, které překonaly trému před plným sálem, režiséři a scénáristé, protože každá jednotlivá hra je vždy originál, v tento den má svou premiéru i derniéru zároveň. Pobavili jsme se a teď zase hurá na výpravy do jarní přírody.

Více informací o činnosti českolipských "tomíků" najdete ZDE.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru