Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Verze pro tisk |

V minulém deníku jsem psal, že se předvolební kampaň nese ve férovém duchu. Zároveň jsem společně s některými kandidáty předpokládal, že se objeví nějaká „prasárna“.

Stalo se hned následující den. Objevily se letáky, jejichž jediným cílem bylo poškodit zejména Zdeňka Ježáka a jeho subjekt s názvem NaS. Maskováno to sice bylo výzvou k volbě kdekoho napříč stranami, ale jasně to zvýhodňovalo jen některé.

Dnes kampaň pokračuje další sérií letáků, která si už ani nehraje na to, že NaS poškodit nechce.

Zdeňka Ježáka samozřejmě dobře znám. V řadě věcí se neshodneme, ale vím, kolik energie do kampaně vložil. Kolik práce si dal se sestavováním kandidátky. Nezjevil se jako spasitel pár dnů před volbami. Chtěl jsem si v pátek vybrat napříč subjekty. Myslím, že za ta léta, co o Lípě píšu, tuším, co od koho čekat. Takřka na každé kandidátní listině jsou lidé schopní město „vylepšit“. A na každé jsou lidé do počtu. A někdy jsou tam i obyčejní parazité.   

Nakonec jsem se rozhodl, že takto veřejně vystoupím a prohlásím, že dám hlas Ježákovi a celé jeho kandidátce. Proto, abych otupil dopad letáků.

Budu rád, když se zachováte stejně. Budu ale stejně rád, když zmíněné letáky budete ignorovat. Nejvíc budu rád, když v zastupitelstvu nezasedne ten, kdo celou kampaň zadal.

Děkuji, pokud mé prohlášení nasdílíte, aby se dostalo i mimo mou sociální bublinu. Přeji vám šťastnou ruku v pátek či sobotu!

Nahoru

Komentáře

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Skoro to vypadá, že nikdo jiný očerněný než Zdeněk na tom letáku nebyl :)

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Na tom druhém už jste za hodného :). Ale jo, máte pravdu, po prvním letáku jsem si chystal hlas i pro vás. Někdo vám to tím druhým letákem zkazil :).

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

To či ono nebývá jednoduché. Aktuálně - jít s "kůží na trh", respektive dávat v šanci svoje jméno... Pan Bárta tak činí, jenže on to má takřka v popisu práce. Dokonce se šíří zvěsti, se tím super sponzorem NaS (nikoliv Národní socialisté) je primárně on z výtěžku svých knih. Gymnasiálnímu kolegovi se prý snažil pomoci. Dobrá informace a vysvětlení, že?! Natěšeným sděluji, že jde pouze o Rádio Jerevan, jinými slovy, taky jsem cucal z prstu...

Kandidátky města ČL. Upřímně - byl jsem takřka ztracený, na každé nějaký exot, se kterým bych nešel ani na hřbitov v Den dušiček, patrně ani oni se mnou. U některých kandidátek takřka samý exot. Zamýšlel jsem se nad tzv. panošováním, ale ani to není řešení, dokonce může být kontraproduktivní... Zase volit menší zlo? Celostátně menší zlo aktuálně vládne.

Pan Bárta prý (zase ten Jerevan) měl jako své koně kandidáty Národních socialistů. Natolik ho znám, že jsem si jistý, že se nezbláznil. O to více chápu a vnímám, i když to určitě neměl snadné, že finálně podpoří kandidátku Nezávislých a soukromníků. A to svého kolegu Zdeňka zde nejednou pěkně sprdnul! Dokonce jsem to občas chápal!

Spravedlnost však má být. Mám (kdo zná, rozumí) aktivní kontakt s bývalou starostkou ČL, tak jsem se taky zeptal, jak to vidí, i když již zde nepůsobí a navíc kandiduje jako jednička jedné z kandidátek do zastupitelstva magistrátu Hradce Králové. Vidí a sleduje, občas nemá slov. Osobně chápu.

Kandidátce NaS osobně to či ono vyčítám, ale v tuto chvíli to není téma. Časem třeba bude příležitost vzájemně si sdělit. Finálně se stavím za názor pana Bárty (snad do chystané "knihy" jeho žáka, kterou stále nemám v cajku, napíše úvod) a s určitou mírou neradosti označím pouze kandidátku NaS. Pokud můj názor ovlivní další, budu rád a děkuji!

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Když já, pane Šádku, nikdy nepoznám, co myslíte vážně.

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

To je, pane Bárto, ten nejednoduchý život! Jeden se snaží, píše naprosto upřímně, vážně a takřka s láskou, což by ani pan Jeník nedal, a odezva je smutná, nepochopení a tak vůbec, co dodat!? To vskutku nepoznáte, co myslím vážně? Dle mého to je zřejmé! :) Fakt jsem se snažil!

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Kdo se nedokáže ke svému názoru přihlásit, nemá morální právo ho na veřejnosti vyslovit.

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Pan doktor Hudec to správně napsal. Za sebe jsem názor veřejně vyslovil, tedy přihlásil jsem se, čili obé splňuji. Upřímně a rád doplňuji - kandidátku Živé Lípy jsem také velmi pozorně a pečlivě sledoval, mnohé (většinu) z kandidujících znám osobně a nejeden (nejedna) jsou mně sympatičtí. Přemíra kampaně ŽL mě žel zahltila a svým způsobem odradila. To se stává. Určité osobní nepreference nekomentuji. To je prostě život. Bude-li výsledně koaliční dohoda mnou výše uvedených, budu rád.

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Než se pan Bárta dostaví z Tankovny a poté přečte zprávy, rád doplním dosavadní text, i když vlastně nikoliv volebně, ale možná tím příjemněji! Na zdejších stránkách oblíbená "Štafeta", upřímně skvělý počin a práce pana Milana, již měla mimořádně zajímavý námět - udělat další díl přímo s panem Bártou. Chápu a rozumím, že nebyly reakce, nikdo patrně neměl tu odvahu sdělit, kdo by ten speciální díl (výjimečný, čtenářsky bez soutěže) byl schopen kvalitně zpracovat. Našli se zkušení a vnímaví čtenáři, kteří dali nesporně objektivní tip, shodou okolností mě! Byla by to naprosto výjimečná odpovědnost, ale i po 10 letech, kdy již jsem mimo veřejnost, se té cti nezříkám! Spíše je otázkou, zda pan magistr je schopen vstřícné komunikace v zájmu čtenářů IN. Jsem přesvědčen, že ano!

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

V N.Boru se pod ten zásadní materiál alespoň podepsali 4 občané.-Č.Doležal, Ing.Folbrecht, Ladislav Džavík,Jindřich Nešněra. Jeden z nich kandiduje za ANO, další za ČSSD,zbylé dva jsem na kandidátkách nenašla.U nás v domě ležel ten štos bez povšimnutí na schodech vedle materiálu KSČM.

Už jsem letos psala jednou citát ze spisu Fr.Bacona De dignitate et augmentis scientiarium-O důstojnosti a pokroku věd.
Zní: Calumniare audacter semper aliquid haeret, čili : Statečně pomlouvej, vždy něco ulpí. A o to přece jde.
Hezké dny!

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Paní Šepsové si vážíme, tak necítíme nutnost polemizovat. Myslíme si však, že ta Štafeta či jak jinak to nazvat, by mohla být zajímavá s panem redaktorem. Možná jsme dnes všichni, nebo většina z nás, sledovali na veřejnoprávní televizi "souboj" lídrů. Podle nás to bylo ubohé, ale jo jo (psát ano je zrůdné), náš názor. Také bychom rádi další díl štafety s panem šéfredaktorem Bártou! Pokud to dá, tedy odváží se! Proč ten pán, co zde psal, by nemohl rozhovor udělat? Našli jsme odkazy a psal i s významnějšími lidmi...

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Tak pane Bárto, reagujte :)

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Na co? jak zní dotaz?

Štafety budou, ale dám si pauzu.

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Je pravda, že mám určité problémy a to včetně reagování zde. Prosím komentující, ať stále sdílí slušnost, současně vnímám, co čtu... Je pravda, že takřka deset let jsem nebyl "komunikativní"... Tímto sděluji, s respektem k tomu co jsem již zde četl a dokonce si nemyslím, že jsem takový, ale snad tu "štafetu" s panem Milanem Bártou dokážu ke spokojenosti vás všech! Upřímně, je to na panu učiteli, já po deseti letech třeba budu vstřícný...

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Jo, vy se mnou chcete udělat rozhovor :). Třeba o tom, kolika tisíci jsem přispěl Ježákovi na kampaň? Myslím, že já se tu čtenářům otvírám týden co týden. A co nechci říct, to bych stejně neprozradil :). Ale klidně mi pošlete otázky ...

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Platí! Zvítězí-li v České Lípě Nezávislí a soukromníci, uděláme speciální Štafetu s Vámi! Jen tak na okraj, kolika tisíci jste přispěl kolegovi Ježákovi na kampaň, vím přesně. Je obdivuhodné a následování hodné, zadlužit se pro kolegu :) Příspěvky žáků nepočítám, to pokládám za samozřejmost, i z práce na školních pozemcích se vždy odváděly desátky :)

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Ze začátku docela zajímavé čtení názorů, ale teď na závěr už je to veselé. Zmíněné práce na školních pozemcích, ve mně vyvolávají trochu té české úsměvné klasiky (něco málo pro Zoru Š. a znalce našeho českého génia): "Dejte sem tu třídní knihu a ty dvě čepice." P.S. Ještě že v našem Boru to máme tak pohodové a příjemné.

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Jsem přesvědčený, bez ohledu na konečný výsledek voleb, že ubohý leták z dílny nějakého prasete (určitě dohledatelného), cíleně dehonestující Zdeňka Ježáka, jeho a tím i celou kandidátku NaS jednoznačně poškodil. Jsem názoru, že bránit se adekvátním způsobem je vhodné a nutné!

Nahoru

Re: Prasárny "slušných lidí" v Lípě nechci

Ona v komunální politice platí jedna zásada - nezískáte hlas navíc, pomluvou konkurenta, ale je potřeba mít svobodný prostor, aby on mohl sám ze sebe udělat hlupáka.
A kdo sledoval zastupitelstva a výsledky voleb, pak vidí, že tí, co spotřebovali nejvíce času na zasedáních svými projevy, pohořeli. Jednoho rovnou uklidili.

Nahoru