46/2020

Verze pro tisk |

Nejprve opět nějaké tipy na vánoční dárky z Lípy a okolí, dalších pár adeptů na pitomce týdne.

Před lety jsem dostal jako vánoční dárek první českolipskou únikovou hru. Je to sice drahá zábava (800 Kč za zhruba hodinu), ale ve dvou či čtyřech je to netradiční zážitek. V současnosti je k dispozici nová hra s názvem Ztracený v minulosti, navíc i ve variantě pro děti. Hraje se v jednom z domů přímo v centru České Lípy (ne, u mě to není). Informace naleznete zde. Výhodou je, že se dá hrát po domluvě prakticky kdykoliv.

Se svým dárkem vylezl i klub U Bílýho černocha. Za 500 Kč dostanete voucher na libovolný koncert v roce 2021 a k tomu čtyřikrát Ginger.

Včera jsem si dal aspoň jednoho točeného Chmeldu U Lípáka. Po Chmeldovi, Bumbálovi je na čepu i v láhvi novinka s názvem Cipísek. Svrchně kvašená, lehká desítka, ALE. Mám ji doma, ale ještě čekám na parťáka k vypití.

Pokud preferujete rovnou balíček, tak ten zatím obsahuje jen Chmeldu a Bumbála, ale Pavel Konvalina vám zabalí prakticky cokoliv, včetně stylového půllitru. Jen se chce ozvat včas.

O pár metrů dál je první českolipská Pivotéka. Minulý týden jsem vypisoval, jaká má v nabídce vánoční piva. A oni během týdne nabídku prakticky zdvojnásobili. Stihl jsem vánočního Chrousta s medem a pomerančovou kůrou. Mně dost sedl, ale další dva degustátoři nadšení nebyli. Ale je potřeba napsat, že jeden byl vínař a druhý vodař.

Pokud byste chtěli někoho přilákat do nejlepší veřejné instituce v České Lípě, do knihovny, pak vězte, že děvčata mají připravené vouchery na roční čtenářský průkaz. Za pár korun pro své blízké získáte přístup k tisícovkám časopisů, knih, audioknih. A také moře lásky od pracovnic knihovny.  

A uzený úhoř z českolipské rybárny Triton udělá radost nejednomu labužníkovi.

Se zajímavou nabídkou přišel i Provoz 13, Sociální podnik Farní charity Česká Lípa. Nabízí vouchery na 3D vizualizaci, která obsahuje odbornou konzultaci s bytovým designérem, návrh dispozičního řešení místnosti, barevné schéma a definici stylu, několik perspektivních pohledů interiéru, doporučení dodavatelů či výrobců a předběžnou kalkulaci, orientační sestavení rozpočtu použitých komponent v dané místnosti. O Provozu 13 si můžete přečíst na jejich webových stránkách nebo ještě lépe na jejich facebooku. Poukaz stojí 3 500 Kč.

A máme tu rubriku pracovně nazvanou Debil týdne. Adeptů je zase několik.

O tom kreténovi, který mi tentokrát ze schodů ukradl už celý stromek i s květináčem, byla řeč pod minulým deníkem. Více pozornosti si nezaslouží.

Ptal jsem se, jak je to s možností získat kamerový záznam, ale je to příliš složité a kvůli pětistovce se mi to nechce podstupovat. Spíše jde o morální újmu.

Adeptem jsou i pejskaři pohybující se kolem stromku na Jeřábkově náměstí. Vidím, jak se tam řada lidí s nasvíceným objektem fotí a zřejmě jim místo dělá radost. Ale jsou i tací, kteří se tam posadí s cigaretou, nechají vykadit psa a bez povšimnutí jdou dál.

Ale největším adeptem je vláda. Nejsem antirouškař, jsem ochotný se nechat očkovat, ale přes své životní zkušenosti, vzdělání a ochotu dodržovat opatření, jsem se v těch opatřeních už definitivně ztratil. Jeden den si můžu dát na náměstí svařák, další týden už zase ne. Navíc si už nemůžu dát ani kafe. Přitom můžu do osmi sedět v hospodě, jezdit do práce, kde se stýkám cca se stovkou lidí, veřejnou dopravou. Už i mně chybí logika a PSA jsem přestal sledovat. Toto není vláda, která by měla stát vyvést z krize.

Chtěl jsem o Vánocích aspoň na tři dny vypnout, nepsat, nesedět stále na nějakých on-line hodinách, ale z hotelů mi píšou, že vzhledem k současné situaci mi nejsou schopní rezervaci potvrdit. Ještě budu zkoušet aspoň nějakou chatičku, v ní přece budu od světa izolován více než kdekoliv jinde. Ale má logika, není státní logikou.

Na závěr zase jedno video z naší okenské dílny. Druhý díl seriálu o historii okenské školy.  

 

Fotografie v perexu je z cukrárny U Madony. 

Nahoru

Komentáře

Re: 46/2020

Já bych na ty naše kluky a holky z vlády nebyla tak přísná.
Třeba se jen snaží udržet nás ve stádiu bystrého vnímání a bleskurychlé analýzy měnících se nařízení.
Káva u okénka v kavárně ne ne ne, káva z automatu u benzínové pumpy ok. Nebo už také ne? Dnes jsem ještě nezjišťovala, tak nevím.
To už přeci musíte myslet "outside the box", abyste to správně vyhodnotili.

Já mám (a měla jsem) několik studentů velmi pokročilého věku (85 + ) .
Všichni do jednoho jsou velmi pilní, pečliví, učí se slovíčka, každý týden vypracují překlad, který dostanou za domácí úkol.
Každý z nich mi říká, že se cizí jazyk učí, aby si trénovali mozek a jako prevenci duševních poruch.

No vida, a my, kdo už se cizí jazyk neučíme, máme vládu a ta se o hbitost našeho uvažování pěkně stará.

Přeji všem pevné nervy.

Nahoru

Re: 46/2020

Je to hrůza, ale opět se hlásím s kandidátem na debila týdne.
A tentokrát debil s pravomocemi = debil nebezpečný.
Ve 22.30 jsem se vracela z Karlína pustou ulicí. Podél vlakového viaduktu. Z jedné strany násep a za silnicí staré domy.
Kdybych tu scénu viděla ve filmu, věděla bych hned, že kdo jde v noci temným opuštěným Karlínem, koleduje si.
Ale já tamtudy chodím už dvacet let každý týden, tak mi to nepřijde.
Nejsem antirouškař. Ani náhodou.
Noc, pusto prázdno, roušku mám pod bradou. Po silnici přijíždí policejní hlídka. A zastavuje.
Pan policista se silným cizím přízvukem: “ Paní, nasaďte si tu roušku pořádně“-
Já: „Nemusím, nikdo tu není, hlídám si to, kdyby šel někdo proti mně, nasadím si ji.“
Policista: „Jste v zastavěné oblasti, nasaďte si ji.“ „Chcete dostat pokutu?“
Já.“ To nemyslíte vážně, že ne?“
Policista: “Chcete pokutu?“
Měla jsem chuť si pokutu nechat udělit, a pak se prát ve správním řízení. Ale vím, že dokazování té absurdity by bylo na mně a že bych nevyhrála.
Tak jsem si nasadila roušku a požádala pana policistu o číslo jeho služebního průkazu.
Ne, že bych s tím něho hodlala dělat, nijak mi neublížil. Ale třeba se dva tři dny bude trošku bude bát, co se stane.

Nahoru

Re: 46/2020

A já si myslel, že venku ji nosit nemusím, když se nemusí mít v hospodě. To jsem z toho jelen. Logikou na ta opatření asi nejde. 

Nahoru

Re: 46/2020

Asi bychom si každý s sebou měli vodit bleskurychle se orientujícího právníka, aby nám radil.
Já to také nestíhám a logikou a selským rozumem to prostě rozklíčovat nejde.

Nahoru