3/2020

Verze pro tisk |

Rozjela se plesová sezóna a mě čeká letos několik pěkných kousků. A hned start stál za to.

Byl jsem pozván na maturitní ples třídy 4. B českolipského gymnázia. Předtančení, které jsem viděl, bylo dlouhé, bylo akční, bylo nápadité. Když skončilo, stál jsem jako po povedeném koncertě filharmonie a tleskal.

Přidávám video, přestože zcela nezachytilo atmosféru.

Laťka se bude v dalším průběhu plesové sezóny těžce překonávat. Ačkoliv bych si to přál, protože dalším mým plesem bude ten, který chystá má poslední gymnaziální třída. Jedno vím jistě, budeme mít lepší video, protože na něj béčku už nezbyla energie nebo finance smiley. Tahle rivalita je skvělá, přestože jsem byl dříve zastáncem, aby se třídy dohodly a dělaly plesy společné. Po předchozím víkendu už nejsem.

Úřednice a půl mega

v Lípě se může stát cokoliv úžasného, ale stejně se vždy dostane na titulní stránky novin díky nějakému průšvihu. Tentokrát na nás přitáhla pozornost úřednice, která nechala na stole půl milionu korun a šla se v klidu naobědvat. Na případ je údajně udělené informační embargo, takže jedny noviny opisovaly od druhých a zábavné jsou tak jenom komentáře čtenářů.

Komu to uniklo, může si základní informace přečíst zde. V článku jsou i fotografie, třeba policii pomůžete dopadnout pachatele.   

Krás(k)a na scéně

Opět jsem zavítal do mladoboleslavského Městského divadla a opět bomba. Divadelní hra Krás(k)a na scéně byla sice skoro tříhodinová, ale nešlo se nudit. Měla přesně to, co od divadla očekávám a co ho odlišuje od sterility televizního seriálu. Hodně dobrý scénář, ještě lepší dramaturgii, solidní kulisy, originální nápady a minimálně jeden neobvyklý herecký výkon.

Daniela Bambase jsem prakticky neznal. Společnice říkaly, že ho viděly v nějakém seriálu, ale mě to minulo. O to více jsem koukal s otevřenou pusou. Divák by ho chtěl na scéně zachraňovat, tak moc mu věřil v jeho roli herce ženských postav. Navíc je to teda moc pěkný chlap a už padly návrhy, že bychom se na něj mohli jet podívat do divadla Na Vinohradech.

Já spíše pokukuji po dalších kouscích z repertoáru v Mladé Boleslavi.

Namátkou:

Legenda 997. Inscenace s texty i hudbou Radúzy. Jak píší v krátké informaci: "Legenda o dvou světcích, kteří svou vizí předběhli svou dobu a jejichž dobré skutky byly po zásluze potrestány."

Kočka na rozpálené plechové střeše. Netřeba představovat. Pro mě je důležité, že v hlavní roli hraje Malvína Pachlová.

Pravda. Tato komedie mě láká hodně dlouho. Info: "Konverzační komedie současného nejhranějšího francouzského dramatika o dvou manželských párech, které si dle názvu neříkají pravdu, ale naopak si lžou jak o závod. Jenže lež má krátké nohy. Vždycky."

Ještě jeden tip:

Okénko z Oken. Kromě toho, že mám v Oknech v úterý besedu pro děti i náhodné příchozí o svém psaní, už se chystá zápis.

Nahoru