30/2020

Verze pro tisk |

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Na facebooku se objevili lidé, které v České Lípě nikdo nezná, a oni se velmi zasvěceně vyjadřují k jednotlivým senátním kandidátům. Jedny haní, druhé nekriticky vynášejí do nebes. A žádný ze senátních kandidátů se k nim nehlásí.

Třeba na Milana Včelku mě upozornil sám současný senátor Jiří Vosecký. Možná má příjmení Včelka naznačit, že Jiří Vosecký je vášnivý včelař. A Včelka ho vášnivě podporuje.

Milan Včelka má jen dva přátele, z nichž jedním je kariérní komunista František Chot.

Podobně je na tom Břetislav Břeh, který sice miluje vše, co se týká SPD, pracuje v Praze, bydlí na Chodově, ale radí voličům v České Lípě.

Samostatnou kapitolou je Richard Král. Mezi přáteli má třeba Víta Vomáčku a Jiřího Voseckého, vymyšlenou profilovku, prázdný timeline a neustále trolí kandidáta Pirátů Petra Jeníka. Zároveň vše, co administrátor nandá na profil Víta Vomáčky (který byl ještě před třemi měsíci na facebooku neaktivní), sdílí do všemožných skupin.

Některé příspěvky pana Richarda:

„Podle všeho se ODS zbavila lidí z minulosti a sází na nové, mladé. Za mě palec.“

„Transparentní Piráti a jejich Petr Jeník mi maže komentáře a blokuje. A to se ptám pouze na otázky, co hodlá v Senátu prosazovat a co už dokázal, že kandiduje. Obrázek si udělejte sami...“

A k tomu desítky odkazů na příspěvky Víta Vomáčky, Dana Ramzera a dalších členů ODS.

I ČSSD má svého neochvějného zastánce, či spíše bijce – Klotyldu Malou. Jen bohužel nekandiduje její bohyně Romana Žatecká, tak je trochu neaktivní … anebo to snad souvisí s tímto sdělením: „fb profil Klotylda Malá byl ukraden kolegyni a teď vystupuje i nadále za naší dílnu. Prosím, odstraňte si tento kontakt.“

Ano, někdy jde o klasické alter ego, které se usídlilo v českolipském regionu, je názorově konzistentní a většinou se i nějak tuší, o koho se jedná. Jindy jde o účelově zřízený profil, za kterým je někdo placený z peněz, které politické subjekty dostávají od státu. Kolik z vás se nechává ovlivnit těmito trolly a zahajovači diskusí?

Pokouším se udělat rozhovory se všemi deseti kandidáty do Senátu. Přestože jsem rýpavý, všichni se mnou nějakým způsobem komunikují.

Pokud mám správné informace, tak do Senátu kandidují tito muži:

Jan Riedl - jako jediný sbíral podpisy, ale zřejmě není náhodou, že ANO nedalo žádného kandidáta. V rozhovoru jsem mu na toto téma položil dotaz, tak uvidíme, jak si s ním poradí.

Jaroslav Křupala - starosta Vrchovan, kandidát ČSSD.

Jiří Vosecký - současný senátor a kandidát Starostů.

Libor Křenek - kandidát SPD.

Libor Šmejda - kandidát TOPky a lidovců. S ním rozhovor vyjde zřejmě už v pondělí, protože byl nejakčnější.

Miloš Tita - tradiční kandidát komunistů.

Petr Jeník - kandidát Pirátů, který se s tím jako vždy nemaže.

Vít Vomáčka - slovo nezávislost skloňuje v každé odpovědi, ale má výraznou podporu ODS.

JIří Štěrba - kandidát Trikolóry, starosta Provodína.

Petr Skokan - překvapení na závěr navrhnuté Spolehnutím.

Pokud mám i-noviny restartovat, tak jde o skvělou sestavu. Bude to hezký volební boj s jasným favoritem, ale s možným překvapením. Chybí mi tam žena. A vím o pár, které by volební bitvu povýšily ještě na vyšší level.

Baví mě jako vždy všelijaké spekulace a tipy na výsledek. Se dvěma kandidáty si tykám, takže jim budu tajně fandit, protože si umím představit spolupráci i po volbách na nějakém pěkném senátorském okénku v novinách. Vím, koho volit nebudu, protože by mi musela ruka upadnout. Vím, za koho bych se v Senátu nestyděl. A myslím, že tentokrát nedojte k tomu, co se mi už jednou stalo – že jsem sice volit v druhém kole šel, ale do urny hodil prázdnou obálku.

Soukromě byl tento týden tzv. na prd (a hůř). Dokonce i slzy ukáply.

Ale baví mě ty podcasty. Původně jsem o nich přemýšlel hlavně jako o pedagogickém nástroji, ale když jsem dostal více prostoru v i-novinách, chtěl jsem si je vyzkoušet naostro.

Stále se někteří ptají, jak si je pustit. Momentálně jsem nás nalezl na 10 různých platformách, kam se buď mým přičiněním anebo fíglem aplikací dostaly. Budu je vždy přidávat do článku v i-novinách. Pokud jste aktivní uživatelé podcastů nebo Spotify, naleznete je snadno (například pod názvem Podcast i-novin). Jinak vyzkoušejte odkazy a najděte si svůj oblíbený. Třeba na anchoru bývá zvuk hned, u jiných má pár minut, někdy desítek minut zpoždění. Já  podcasty obecně poslouchám v aplikaci podcast go – stála necelou stovku a zcela mi vyhovuje, třeba tím, že se mohu vybrané kapitoly jednoduše stáhnout a pak je poslouchat v autě, před spaním, na túře atd. Jak mi psal Petr Skokan – je to takové rádio, u kterého si rozhoduji, co chci poslouchat, jen se tomu moderně neříká rádio.

Budu rád za vaše nápady, další díl snad natočím s Jirkou Gottlieberem, jsem dohodnutý i s některými senátorskými kandidáty. Snad vás naučím poslouchat wink. Když tomu věnuju tolik energie, potřebuji posluchače. Pro rýpaly: monetizaci jsem nastavil, aby šla na podporu projektu. 

Pokud nevíte, o čem mluvím, tak tady ještě odkaz na poslední podcast.

Úvodní fotografie je ze začátku koncertu Illusions na českolipském náměstí. Bylo vedro, takže lidé (přišlo několik desítek), se pokoušeli více hledat stín, než využívat připravené židličky.

Nahoru

Komentáře

Re: 30/2020

Pan učitel Milan Bárta, respektive zdejší redaktor, je mimořádně optimistický, má naše velké sympatie! Jeho skvělá představa, jak píše, restartovat I-noviny, je sice podle našeho názoru bez šance na naplnění, ale přejeme mu zdar, třeba se zadaří...

Nahoru

Re: 30/2020

Bylo to dnes o tom Alter Egu...

Nahoru