10. výročí od povodní

18/2019

Verze pro tisk |

Už jsem se aklimatizoval a začal se zase zajímat o dění v Lípě. Ve středu jsem přiložil ruku u výstavby broukoviště na discgolfovém hřišti a zajel si na tradiční májové divadelní představení do Zákup. Ve čtvrtek jsem se pro změnu zúčastnil Noci literatury.

Také už doma máme vstupenky na další ročník hudebního festivalu Všudybud. Číslo 5 a 6, nějak jsme oproti loňsku polevili.

Strávil jsem projížděním seznamu interpretů, youtube, bandzone a spotify dvě hodiny. Na spotify naleznete playlist s názvem Všudybud 2019, kdybyste se chtěli naladit (35 skladeb, více než dvě hodiny hudby).

A ode mě se samozřejmě čeká nějaký žebříček před a po akci. Projel jsem si všechny interprety, různě si seznam proškrtával, měnil pořadí. Zjistil jsem, že nejvíce se těším na zjištění, kam se posunuly za poslední měsíce kapely z Českolipska. A taky, že je pro mě letošní Všudybud ve znamení zpěvaček.

1. Stínka

Na prvním místě se mi nakonec usadila Stínka alias Hana Lundiaková. Dobré texty, výrazný hlas, autorská výpověď.

 

2. Dmitrievna

Před třemi lety jsem ji zařadil mezi největší překvapení Všudybudu. Stále se posouvá. Energetický nářez. Obě dvě hudebnice jsou i ve výběru na spotify. Můj rozhovor s Dmitrievnou najdete zde.

3. The Tchendos

Z hlavních hostů festivalu jsem si nejvýš dal tuhle partičku. Nějak čekám, že to slušně rozjedou. Snad nebudou hrát v sobotu po poledni.

 

4. tcheichan band

I díky rozhovoru s Pavlem Kohoutkem se pro mě kapela tcheichan stala jedním z objevů roků. Přestože mám své kotlíkářské období za sebou, docela na nich ujíždím. Těším se, jak budou znít s kapelou.

 

5. Povodí Ohře

Ty jsem vůbec neznal. Sice mi trochu vadí zpěv, ale kytary super. Skoro má krevní skupina.

 

6. Opak Dissu

Tihle kluci mě fakt baví. Poslední roky, když se potřebu odreagovat, nejedu na metalu, ale na něčem podobném. Jen jsem nevěděl, že se tomu říká trap.

 

7. Papír Sklo Plasty vs. Pupíček

Tenhle souboj si nemůžu nechat ujít. Dal bych ho samozřejmě výše, ale nechtěl jsem být úplně trapnej.

8. Manu:

Manu: mě zajímá nejvíce, ale stejně tak chci vědět, kam to za rok dotáhla Vendula, Luciana nebo kapela Bewild.

 

9. Noisy Pots

Chcete vědět, kam zmizel bývalý klávesista Charlie Straight? Tak na Všudybudu se to dozvíte.

 

10. Area Core

Prý vyměkli. Tak to jsem teda zvědav.

 

Nahoru