Zmrzlina ze Stráže pod Ralskem získala první místo

Verze pro tisk |

Každoroční veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná vždy v březnu v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Na veletrhu se pravidelně představuje pestrá turistická nabídka krajů, regionů, měst a obcí, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu.

Pro návštěvníky a vystavovatele je připraven bohatý kulturní program, je zajištěn i program pro odbornou veřejnost. Vystavovatelé byli z ČR, Slovenska, Německa i Polska.

Turistický region Českolipsko nabízel návštěvníkům prezentační materiály věnované jednotlivým městům a oblastem, kulturním památkám i přírodním zajímavostem. Největší zájem byl o cykloturistiku, která je u turistů velmi oblíbená, zejména v oblasti Podralska a v okolí Doks směrem do Kokořínska. Mezi návštěvníky byli zastoupeni jak ti, kteří o regionu neměli žádnou prvotní informaci, ale také ti, kteří již u nás na Českolipsku byli a potřebovali rozšířit okruh turistických cílů a ocenili tak informace o novinkách v regionu (např. Muzeum Čtyřlístek v Doksech, Centrum textilního tisku v České Lípě, výstava Vampýr Tobiáš v Hrádku nad Nisou, virtuální panoramatické výhledy z vrcholu Klíč, rozhledna ve Sloupu v Čechách, Termální Lázně Chrastava, Zelená cyklomagistrála Ploučnice – Úsek Osečná – Noviny pod Ralskem aj.)

Stejně jako v loňském roce, tak i letos uspořádala Okresní hospodářská komora v rámci veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour prodejní výstavu prodejců z České republiky a Polska, která byla spojena se soutěží ve třech kategoriích: regionální produkty potravinářské, regionální produkty ostatní a suvenýry.

Zástupci z Českolipska byli velmi úspěšní: první místo v kategorii Regionální potravinářský výrobek vybojovala Zmrzlinárna ze Stráže pod Ralskem (Ivana Jablonovská, Heinrich Schwarzkopf), další místa obsadili výrobci uzenin Zaklady Miesne-Niebieszczanscy a výrobce sýrů z Kozí farmy Pěnčín. V kategorii Regionální výrobek získal první místo spolek NA TĚLO (pětice výtvarnic vyrábějící šperky, Nový Bor a okolí), druhé místo obsadilo Občanské sdružení Krásná jurta z Krásné Lípy a třetí místo Ladislav Haidl (repliky historického skla, Svojkov a Liberec).

Sdružení Českolipsko prezentuje region na veletrzích v rámci projektu „Přeshraniční aktivní region - Euroregion Neisse-Nisa-Nysa“. Tento projekt je podpořen Evropským fondem pro regionální rozvoj z operačního programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce v oblasti cestovního ruchu mezi ČR a Svobodným státem Sasko.

Na jaře se chystají ještě další veletrhy zaměřené na cestovní ruch: FOR BIKES (Praha, 5. - 7. 4. 2013), KONVENT’A Löbau (27. - 28. 4. 2013) a TOURTEC Jelenia Gora (10. - 11. 5. 2013).

Zmrzlina ze Stráže pod Ralskem získala první místo
Nahoru

Komentáře

Re: Zmrzlina ze Stráže pod Ralskem získala první místo

Doporučuji spojit zmrzlinu v Ralsku s pěkným cyklovýletem. Docela hezkou a nenáročnou trasu popsali vojenským prostorem se zmrzlinou v Ralsku popsali na Vejslapy.cz

Nahoru

Re: Zmrzlina ze Stráže pod Ralskem získala první místo

Gratuluji. Zmrzlinu ze Stráže jsem už víckrát ochutnal a je opravdu dobrá, ocenění si zaslouží.

Nahoru