Začíná turnaj středních škol v Hearthstonu

Verze pro tisk |

Dnes v ranních hodinách začala dlouho očekávaná soutěž pro studenty středních škol – HTSS, neboli celým názvem Hearthstone turnaj středních škol.

Soutěž, která probíhá již 2. ročníkem, se těší veliké popularitě, čemuž nasvědčuje hlavně vzrůstající počet studentů, kteří se do ní zapojují. Příležitost nyní dostávají zcela noví studenti – nepotřebujete umět skvěle počítat, nebo mít rozsáhlé znalosti fyzicky. Ani nemusíte nad ostatními vynikat v tělocviku. Stačí vám jen umět hrát počítačové hry.

Dnešní doba, ač bychom si tomu někteří tak nepřáli, přeje počítačům. Není proto divu, že mladí lidé, ale stále častěji i sami dospěléí, tráví u počítačů stále více času a nejvíce pak u her. Řeknete si možná – hraní, to je zabíjení času – ale dnes tomu již tak není. Hraním počítačových her se dá dnes již plnohodnotně živit, největší světové soutěže v počítačových hrách překonávají svou sledovaností největší sportovní události, hry vyprodávají stadióny s desetitisíci míst a nejlepší hráči si vydělávají statisíce korun měsíčně.

Módou dnešní doby není jen hrát hry, ale umět je hrát lépe, než umí všichni ostatní. Hráči se tedy účastní různých soutěží – turnajů, lig, poměřují se s jinými hráči a soutěží o prestiž, věcné ceny, ale i nemalé finance. U nás již jsou také soutěže, které hráči považují za velice prestižní. Ať už jsou to dlouhodobé ligy, online turnaje či samotné Mistrovství ČR v počítačových hrách. A teď už mají svou pravidelnou soutěž i studenti středních škol – HTSS.

Soutěž se odehrává v populární hře Hearthstone, která je založená na podobném principu jako stolní karetní hry, např. Magic the Gathering. Ze stovek různých karet si poskládáte svůj herní balíček o 30 kartách a postupným vykládáním je vaším cílem snížit počet „životů“ soupeře na 0 dříve, než se to podaří jemu s vámi.
Hearthstone je v současnosti jednou z nehranějších her světa. Můžete si ho zahrát nejen na počítači, ale od letošního roku i na tabletech a chytrých telefonech. Právě to pomohlo jeho obrovskému rozmachu nejen ve světě, ale i v Čechách. I u nás se tak už najdou profesionální hráči, kteří nejenom jezdí na světové soutěže, ale i je vyhrávají! Nejlepší z našich hráčů, Stanislav Cifka, letos na soutěžích vyhrál téměř 600.000 Kč.

HTSS běží letos 2. sezónou. V té loňské, úvodní, se soutěž konala pouze v okrese Česká Lípa a zvítězil v ní student Martin Bureš ze Soukromé podnikatelské školy. O finále jsme vás informovali už v únoru. Nyní se soutěž rozšířila na celý Liberecký kraj.

Již dnes začíná první turnaj na Euroškole, na které se předem přihlásilo přes 30 studentů. Ti si tak zahrají o množství věcných cen a také o 2 postupová místa na okresní finále, které se odehraje v lednu 2016.

Foto: Radek Vebr

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru