Výcuc 10/5/10

Verze pro tisk |

Bezpečnost Mimoňských válek stoupá. Českolipský Big band v Hradci králové. U Máchova jezera byla zahájena sezona. Novoborská SPOZ si dělá fotoarchív „podezřelých“ osob. V Břehyni nalezen prales ze 14. století.

Mimoňské války byly konečně bezpečné. Policie za tento víkend nezaznamenala na válkách žádný trestný čin. Zprávu nám přinesl Českolipský deník. Celý článek zde.


Královéhradecký Big band si na tradiční Jarní koncert přizval „konkurenci“ v podobě našeho českolipského Big bandu. Informuje o tom východočeská příloha MF DNES. Celý článek zde.


U Máchova jezera začala letošní sezona. Slavnostní otevření se neslo v duchu výročí 200 let od narození K. H. Máchy. Zpráva je z Českých novin. Celý článek zde.


„Tváře všech přítomných během piety pečlivě fotografoval člen novoborské SPOZ Pavel Danys. S dokumentováním přítomných začal již na parkovišti. Detailnímu zaznamenání se nevyhnuli zejména přítomní novináři a další občané, kteří nebyli ve skupině vedené místním podnikatelem Robertem Uksou,“ tak komentuje Českolipský deník pietní akt na novoborském hřbitově. Článek i s fotogalerií Českolipského deníku je tady.


V Břehyňském rybníce u Doks byl nalezen prales ze 14. století. Více zde.

 


 

Nahoru