Sportujeme v Zahrádkách

Verze pro tisk |

Občanské sdružení Fortuna in natura, které se mimo jiné věnuje i volnočasovým aktivitám pro všechny věkové kategorie včetně seniorů a osob se zdravotním či jiným postižením, pořádá v Zahrádkách několik akcí za rok. Podzimní akce proběhly právě v minulých dnech.

Dne 20. září 2014 uspořádalo turnaj v atraktivní teambuildingové hře - Curlingu na koberci a první říjnovou sobotu – 4. října 2014 jsme se sešli na hřišti u Hostince Na Staré poště v Zahrádkách na akci nejen pro děti a dospělé z obce – na Drakiádě.

Občanské sdružení Fortuna in natura, spolu s přáteli a se spřízněnci místní organizace hnutí ANO pořádalo tyto akce i pro děti z Dětského domova v České Lípě, které si jich užily s velkým nadšením.

Všechny děti se aktivně zúčastnily nejen turnaje, kde mezi sebou odehrály napínavý souboj, ale také se zapojily do aktivit ve tvořivých dílničkách, odkud si odnesly krásné ruční výrobky.
Drakiádu pak provázelo skvělé počasí, i když to zprvu nevypadalo příznivě pro vzlétnutí draků, po poledni se nad hřištěm i polem, začali vznášet první dráčci a ty nejvytrvalejší vydrželi na nebi až do 15 hodiny odpolední. Nebe bylo modré, slunce svítilo a vítr foukal a foukal. Draci cestovali po obloze a jen občas se nějaký utrhl a ulétl, nebo se zamotal do korun nedalekých kaštanů.

Pro všechny účastníky turnaje i drakiády byly připraveny sladké odměny, za které mimo jiné děkujeme obchůdku paní Evy Novotné. Závěrečnou tečkou turnaje v Curlingu, byl pro všechny přítomné i kolemjdoucí voňavý gulášek, který pečlivě připravoval v kotlíku na ohni pan Stanislav Zahradník.

Po celou dobu drakiády si mohli všichni společně zatančit na dětské písničky, zacvičit si na profesionálních cvičebních strojích v nově vznikajícím sport parku Hostince Na Staré poště a nakonec si opéci nad plápolavým ohníčkem buřta.

Pro nejmenší děti byl připraven i skákací hrad, koloběžky a koutek plný zábavy, kterou zajistilo mateřské centrum Pumpkin z České Lípy. Děti tyto atrakce využívaly po celý den a na závěr si zkusily na hřišti i několik míčových her.

Díky skvělému počasí a dobré náladě všech se akce podařily a všichni, kteří přišli, se těší na další naši akci, a tou bude – tento rok již podruhé - uklízení břehu Novozámeckého rybníka.
Akci „Ukliďme svět“ podpoříme 1. listopadu ve 14 hodin opět u nás, u Hostince Na Staré poště v Zahrádkách. Čekají Vás soutěže a malé občerstvení na závěr.

Těšíme se na Vás. 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru