Senioři komunikují

Verze pro tisk |

V prvním říjnovém týdnu bude v přednáškovém sále Městské knihovny v Kamenickém Šenově probíhat kurz s názvem Senioři komunikují. Tento kurz připravuje boskovická společnost DEEP již šestým rokem.


„Byli jsme vybráni Nadací manželů Livie a Václava Klausových a budeme mít tu čest školit seniory i ve vaší obci. Bližší informace o náplni je možné najít na stránkách www.nadacnifondklausovych.cz/ . O nás a již realizovaných kurzech se více dozvíte na stránkách, které jsme vytvořili pro naše seniory a jejich kurzy www.volny.cz/seniori . Více o nás je i na stránkách www.deep.cz“ Sdělila nám Ing. Kolouchová z chráněného ICT pracoviště Deep.
Školení. která jsou zdarma, budou probíhat denně od pondělí 1.10. do pátku 5.10.2012. Kapacita kurzu je 10 osob a v prvním týdnu, kdy jsme zveřejnili pozvánku prostřednictvím výlepových ploch města, webu, facebooku, klubu důchodců a svazu žen byla zcela zaplněna. Díky tomu jednáme se společností o otevření i odpoledního kurzu pro zájemce, na které se nedostalo.
Za 14 hodin se senioři naučí využívat Internet, základní obsluhu PC, mobilních telefonů a platebních karet. Počítáme s tím, že od úterý bude školení otevřeno i o hodinu dříve: „Senioři si chodí opakovat nebo konzultovat své problémy s ICT. Často se dostáváme nad rámec zadaného učiva, a to zejména do oblasti zpracování fotografií, monitoringů zdravotních funkcí,... Pomáháme s instalací volně přístupných SW (Skype, Picasso,..) učíme sdílení PC,..“ dodala paní Kolouchová
Zahájení a ukončení kurzu podpoří i představitelé našeho města.

Nahoru