Provodínská štrapanda napíše letos své 39. pokračování

Verze pro tisk |

Letošní 39. ročník Provodínské štrapandy se uskuteční na počest bývalého organizátora akce a strůjce tras Pavla Hrala v sobotu 14. června 2014.

Prezentace (od 8.00 do 12.30), start a cíl proběhnou u areálu Šenk u Petra v Provodíně, který se nachází jen 200 metrů od železniční stanice Jestřebí. Dospělí zaplatí na startovném 30 Kč, děti do 15 let 15 Kč.

Počet zúčastněných lidí každoročně narůstá, minulý rok organizátoři evidovali 800 „štrapandů“, letos chtějí překonat tisícovku. Každý účastník dostane na cestu lepení na kola nebo pěší náplasti v krásné kravičce Provodínská střapanda. Rovněž bude možnost zakoupit si trička, létající talíře či joja s logem akce.

Pořadatelé této tradiční události připravili pro účastníky celkem osm tras, z toho čtyři pěší a čtyři cyklo. Jejich délka se pohybuje od dvanácti do osmdesáti kilometrů a všechny se vydají směrem na Českou Lípu. Součástí štrapandy bude také doprovodný program, v němž vystoupí živá kapela, pro děti bude připraveno malování na obličej, navlékání korálků či skákací hrad. V cíli pak bude pro všechny přichystáno občerstvení.

Více informací k akci, letos vůbec poprvé v historii zveřejněné podrobné popisy tras a fotogalerii z předchozích ročníků naleznete na oficiálních webových stránkách akce. 

Nahoru