Mezinárodní sympozium rytého skla v Kamenickém Šenově

Verze pro tisk |

V Kamenickém Šenově se ve dnech 15. – 21. září 2014 uskuteční 6. mezinárodní sympozium rytého skla.

Tradice ryteckých sympozií pořádaných od roku 1996 každé tři roky byla v roce 2011 přerušena z důvodu nejasné situace, ve které se ocitla Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, která je od prvního ročníku klíčovým partnerem sympozia. Vzhledem ke stabilizaci situace ve škole a podpoře města Kamenický Šenov bude 6. ročník opět příležitostí k pracovnímu a společenskému setkání výtvarníků, řemeslníků, studentů a příznivců rytého skla z celého světa. Sdružení sympozií rytého skla se jako pořadatel sympozia rozhodlo dodržet zavedený rytmus trienále v návaznosti na podobné akce pořádané jinde; proto se sympozium koná v tomto roce.

Organizátoři se rozhodli pořádat sympozium v komornější podobě a zaměřit se během pěti dnů především na soustředěnou práci v dílnách a prezentaci práce účastníků. Během víkendu 19. – 21. 9. pak bude poskytnut prostor společenským akcím pro širší okruh hostů. Pracovní část bude probíhat v dílnách kamenickošenovské sklářské školy. Pozvaní účastníci mohou přivézt i jedno hotové dílo, které bude představeno na výstavě spolu s dílem vzniklým během sympozia. Vernisáž výstavy sympozia proběhne v sobotu 20. 9. 2014. Autorské práce darované do sbírek sklářského muzea se stanou součástí výstav a výběrově také stálé expozice. Zároveň bude zahájena výstava děl z předchozích sympozií, které jsou ve sbírkách sklářského muzea.

Na program sympozia naváže Škola Jiřího Harcuby 22. - 24. září 2014 v Huti František v nově postaveném Centru sklářského umění v Sázavě. Lektorem bude Pavlína Čambalová. Doprava zájemců z Kamenického Šenova do Sázavy v neděli 21. 9. (komentovaná prohlídka IGS, vernisáž výstavy J. Harcuby) a zpět pro ty, kdo se školy nezúčastní, bude zajištěna.
 

Nahoru