Jak proběhlo Dřevosochání a Dožínky v Brništi?

Verze pro tisk |

Třetí ročník Dožínek v Brništi je již za námi. Zde je  rekapitulace toho, co jsme viděli a zažili…

Prošli jsme průvodem v lidových krojích a kostýmech, který byl zakončen 100 metry překrásně nazdobené zemědělské techniky, zhlédli jsme vystoupení tanečního seskupení Furianti z Malé Bělé, šermířský soubor Golem, mažoretky z Nového Boru a poslechli si hudební produkci. O zakončení programu se postarala skupina Červená růže s jejich ohňovou show. V průběhu Dožínek si děti mohly vytvořit slámovou panenku, ozdobit slaměný věneček nebo se vyřádit na závodním dráhách, kde soutěžily ve skákání v pytli, v běhání ve velkých holínkách nebo v běhu s míčkem na lžičce. Také je bavilo prolézat naším pavučinovým bludištěm, kde měly zachránit berušku před zlým pavoukem. Velice oblíbené bylo i lezení po stromech v sedáku na lanech a vytváření vonných bylinných pytlíčků.

Dalším hlavním bodem tohoto dne bylo vyhlášení Dřevosochání. Komise složená z 5 členů – Tomáš Vilím (ředitel PNF), Romana Kubíčková (pořadatelka Dřevosochání v Praze Klánovicích), Andy Paul (pořadatel Dřevosochání v německém Jonsdorfu), Wolfgang Reiche (ředitel NSZ Neukirch) a Ivan Pastorek (starosta Brniště) - měla před sebou velmi těžký úkol, a to vybrat z 12 soch jen 3 nejlepší. Mezitím mohli hlasovat i účastníci dožínek. Stačilo jen napsat číslo sochy a vhodit do volící krabice.
Na prvním místě se umístil Jan Švadlenka se sochou „Duše pramene“. Druhé místo obsadil Němec Michael Krüger se sochou „Jemná tvrdost“ a třetí místo obsadila Marie Kraťuková se sochou s názvem „Titán“. Cenu diváků a tím i nejvíce hlasů získal Berndt Winter se sochou „Orel“. Ve velmi těsném závěsu zůstala Lenka Severová se sochou „Motýl.“ Všechny sochy budou využity ve vznikající Výukové zahradě u Ekocentra Brniště, kde budou k vidění.

Srdečně vás zveme i na akce říjnové:
1.10. Relaxační a tvořivý večer na téma „Suchá vazba květin-inspirace pro Váš útulný domov“ s Ivou Erbenovou.
8.10. Ekokroužek bude zkoumat Království papíru.
14.10. Proběhne přednáška na téma „Krajinotvorba, retenční schopnost krajiny“.
15.10. Bude Relaxační a tvořivý večer, kde nás Romana Kubíčková naučí Mozaiková zrcadla.
16.10. Zveme všechny na Seminář pedagogů, určený pro pedagogy MŠ a ZŠ prvního stupně, i pro mimoškolní a volnočasové pedagogy. Téma je tentokrát „Ochrana přírody“.
22.10. Ekokroužek na téma koloběh přírody-podzim.
29.10. Relaxační a tvořivý večer –Zdravé potraviny, kde nakoupíme, chytré a levné řešení.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru