Dobrý pocit z úklidu jižní části břehu Novozámeckého rybníku

Verze pro tisk |

Dne 28. března 2015 proběhl již třetí ročník úklidové akce v rámci celosvětové kampaně „Ukliďme svět“, které se každoročně účastníme pod záštitou Svazu ochránců přírody ČR.

I přes nepřízeň počasí nám přišli pomoci nejen děti a mládež z obce Zahrádky, ale také obyvatelé obce Holany, za což děkujeme. Tak jako po každé zimě se na břehu Novozámeckého rybníka našlo spousta odpadu, který v přírodě nemá své místo a po důkladném vyčištění jižní části břehu nám všem zbyl opět dobrý pocit, že jsme pomohli uklidit kousek přírody. Na závěr přišly vhod opečené vuřtíky a malé odměny.

Další akcí našeho sdružení bude účast na charitativním běhu „Štafeta pro Růženku“ který se uskuteční 1. května 2015 v České Lípě na městském stadionu a výtěžek ze startovného půjde na konto pro sedmiletou Růženku, která potřebuje speciální zdravotní postel.

Větší akcí, pořádanou ve spolupráci s Hostincem Na Staré poště, bude dne  6. června 2015 Zábavné odpoledne nejen pro děti s doprovodným programem, kde vystoupí taneční a hudební soubory, proběhne výstava dřevěných loutek a jiné atrakce, výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na podporu akce „Plníme přání seniorům“, a to konkrétně v Domově důchodců ve Sloupu v Čechách.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru