V prodeji je nová pamětní medaile České Lípy

Verze pro tisk |

Mimořádnou emisi pamětních medailí k letošnímu 680. výročí první doložené písemné zmínky o městě Česká Lípa vydala českolipská radnice. Několik kusů její tombakové verze je od července také v prodeji Městského informačního centra na českolipském náměstí, kde si ji patrioti, sběratelé či turisté mohou zakoupit za 500,- Kč.

Na lícové straně je vyobrazena radnice podobně jako na pamětní medaili, kterou již vloni vydalo město ve spolupráci s divadelním klubem Jirásek u příležitosti jeho 90. výročí. Nový motiv je však na rubové straně. Tam autor předlohy, kterým je akademický sochař Vladimír Oppl patřící k nejvýznamnějším českým medailérům, využil jako tematický námět historickou pečeť města. 

„Naše město má bohatou a pestrou minulost a letošní výročí patří k významnému historickému datu České Lípy. Je proto na místě si ho připomenout také pamětní medailí. Těší mne, že na jejím ztvárnění se podílel jeden z nejznámějších českých medailérů, který je mimochodem autorem všem dobře známé mince – dvacetikoruny,“ prozrazuje starostka Romana Žatecká. 

Mezi prvními, kdo v tuto chvíli novou pamětní medaili již vlastní, jsou partnerská města, jejichž zástupcům ji vedení českolipské radnice věnovalo při jejich nedávné návštěvě městských slavností.
 

alt
alt
Nahoru