Tam, kde svítí Světlušky

Verze pro tisk |

Českolipské turistické oddíly mládeže Dakoti a Chippewa se připojily k celonárodní sbírce Světluška. Jedná se o Nadační fond Českého rozhlasu a výtěžek z prodeje drobných předmětů jde na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým.

"Turistické" světlušky můžete potkat v těchto dnech v centru města. V České Lípě si kromě možnosti zakoupit píšťalku, svítící náramek nebo tykadla, budete také moci vyzkoušet ojedinělou atrakci a to, VELKOFORMÁTOVOU MALBU POSLEPU. Zajímá Vás, o co se jedná? Neváhejte a přijďte v pátek 12. 9. odpoledne na náměstí TGM a v sobotu 13. 9. dopoledne na náměstí mezi OD Banco a OD Andy.

Dobrovolnictví není turistickým oddílům vůbec cizí. Loni v prosinci jsme se připojili ke sbírce na pomoc Láďovi Hasmandovi a uspořádali na Vánočních trzích dobročinný prodej topinek. Snažíme se o originální pomoc a ozvláštnění celé sbírky aby i kolemjdoucí sami zjišťovali, co že se to tady děje. Věříme, že možnost osahat si neotřelou výtvarnou techniku zaujme lidi tak, že nejen přispějí na dobrou věc, ale zároveň pobaví i sami sebe.

A pokud Vás malování příliš netáhne, zkuste dorazit alespoň v sobotu. Nabídneme Vám show v podobě Světlušky žonglující s originálními Poi.

Turistické oddíly mládeže nabízí vždy něco navíc. Přijďte se přidat k zářícím světluškám!
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru