T. Vlček: Kdo lže o nemocnici

Verze pro tisk |

Tak jako jazyk stále naráží na vylomený zub, vracejí se obsedantně někteří členové ČSSD a ODS, v případě našeho města koedukované a sjednocené OSS (Občansko-sociální strana) tam, kde v minulosti pohořeli a totálně selhali. Tímto místem je bohužel českolipská Nemocnice s poliklinikou.

Naši obecní uplakánci p. starostka a p. místostarosta si na stránkách Českolipského deníku vylili srdéčka a postěžovali, jakou je pod vedením kraje nemocnice popelkou - článek najdete zde.

Zabývat se výroky p. Ranince nemá valného smyslu a bylo by ztrátou času, tvrdošíjným trváním na koupi stoprocentního podílu v NsP městem dokázal, že se ocitl zcela mimo realitu a návrat je nemožný.

U paní starostky se však pozastavím, neboť rozehnat jí umně vytvořenou mlhovinu polopravd, lží a nesmyslů je výzvou.

Svou kritikou kraje míří neotřele především do svých řad, je opravdu smutné a tuze ošklivácké, že jí, jakožto předsedkyni zastupitelského klubu ČSSD na kraji, zatajili, že je sociální demokracie součástí vedení kraje, že má dva radní a zástupkyni v dozorčí radě nemocnice, takto sociální demokratku Lenku Kadlecovou. 

Logicky hřeší na fakt, že běžný občan nemá čas detailně sledovat projevy politiků na krajském zastupitelstvu, proto doporučuji tento záznam, kde si p. starostka chválí návrh na 49 procentní vstup města do nemocnice jako výhodný pro město a občany. Záznam najdete zde, 1h 22 min.

Tento návrh ostatně po dlouhé době sama a svobodně dojednala s p. hejtmanem a hlasovala pro něj na krajském zastupitelstvu, nikdo jí nenutil. Následně však nenašla pro tento návrh odvahu hlasovat na zastupitelstvu města, ačkoliv jej sama předložila. Tím de facto způsobila, že nemocnice bude mít prostě a jednoduše méně prostředků.

Následuje už jen série protichůdných výroků ve stylu… musí se urychleně jednat… požádali jsme kraj o strpení… kraj s námi nejedná…bla bla bla. 

Pro ty, kteří nemají čas a mají radši čísla než slova, nabízím tabulku, ze které je patrno, kolik šlo do NsP za sociální demokracie a kolik za současného vedení. 

Jedním ze závěrů je smutný, leč cenný fakt, že vedení našeho města na takto složitou problematiku prostě nestačí. Dobré vědět, zvlášť teď, před krajskými volbami.

Nahoru