Spoje č. 11 a 18 linky 203 budou prodlouženy do zastávky S.Čecha

Verze pro tisk |

Než se vyřeší předání podchodu pod železniční tratí na hlavním vlakovém nádraží městu Česká Lípa, bude lidi vozit do práce a z práce alespoň autobus MHD. Tuto žádost zaměstnanců podniků v Dubické ulici (Modus, Adient, Johnson Controls, Bombardier) podpořila rada města a schválila prodloužení linky 203, spojů č. 11 a 18 do a ze zastávky Svatopluka Čecha.

„Podchod je hotový, ale Správa železniční dopravní cesty vůbec nepohnula s nezbytným prodejem pozemků městu a přitom nevidím jediný důvod pro tento jejich rozvleklý postup. Město tak vyjde vstříc lidem z průmyslové zóny a zajistí jim komfortnější dopravu do práce a z práce. Jejich žádosti jsme vyhověli rádi a téměř obratem,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Ke změně jízdního řádu dojde k 18. 9. 2017 a linka 203 bude jezdit následovně:

spoj č. 11 – v 6.00 hod. ze sídliště Lada končil na Hlavním nádraží, bude prodloužený do zastávky Svatopluka Čecha, dle přiloženého jízdního řádu.
spoj č. 18 – bude vyjíždět v 6.40 hod. ze zastávky Svatopluka Čecha (původně 6.45 z Hlavního nádraží), dle přiloženého jízdního řádu.

Prodloužení spoje č. 18 je zejména z důvodu zajištění „párovosti“ neboli, aby autobus ze zastávky Svatopluka Čecha nejel na Hlavní nádraží bez cestujících. Prodloužením těchto dvou spojů linky č. 203 dojde k lepší dostupnosti průmyslových podniků sídlící na začátku Dubické ulice směrem od centra, zejména zaměstnanců pracujících jako THP na 7h a opozdilců z nočních směn.

„Změna této linky bude platná do doby, než bude zpřístupněný podchod pod železniční tratí na hlavním vlakovém nádraží v České Lípě. Rovněž věříme, že zaměstnanci upřednostní tuto linku před jízdou automobily,“ dodala místostarostka Alena Šafránková.

Roční náklady na úpravu této linky přijdou přibližně na 34 000 korun.
 

Nahoru