Reakce České Lípy na článek Práva: Dezinformace Dopravního klubu

Verze pro tisk |

Ohrazujeme se proti lži obsažené v článku „41 řidičů MHD nevyjelo“, který zveřejnil deník Právo 7. dubna 2017, a přejaté z webu Dopravního klubu.


Dopravní klub tvrdí, že v České Lípě dojde k omezení městské hromadné dopravy a že to bude hodně bolet. My ale jasně říkáme – nic nikoho nebude bolet. Spoje MHD občanům zůstanou, řidiči o svou práci ani peníze nepřijdou. Rada města Česká Lípa nikdy nerozhodla o omezení rozsahu městské hromadné dopravy o 100 000 km ročně. Tuto lživou informaci na svém webu v únoru letošního roku v článku „Rušení spojů MHD“ uveřejnil Dopravní klub.

Dopravní klub nemá právo mluvit za radnici, firmu BusLine a.s. ani za všechny řidiče této firmy. Není věrohodným zdrojem informací, protože se žádných jednání o otázkách městské hromadné dopravy v České Lípě neúčastní. Informace ohledně platů řidičů a spojů MHD musí média získávat od zdroje, tedy od vedení města. Dopravní klub účelově šíří nepravdivé informace, ze kterých čerpá ve svém článku i redaktor Práva. Je s podivem, že to tento deník neví nebo účelově vědět nechce.

O navýšení ceny dopravního výkonu v návaznosti na nařízení vlády ČR č. 337/2016 Sb., o platech řidičů autobusů rozhodne v pondělí 24. dubna Rada města Česká Lípa, do jejíž kompetence tato otázka spadá. Na stole jsou tři varianty. O rozhodnutí rady města budeme následně informovat.

Radnice od ledna letošního roku jedná o tom, že město musí zaplatit další peníze na dorovnání platů řidičů, jak stanovuje nařízení vlády. Platit se bude z veřejných peněz, takže je potřeba mít přesně spočítáno a zdůvodněno, kolik korun a na co půjde. Vedení města je před uzavřením vzájemné dohody. Nároky budou dorovnány zpětně, takže řidiči nepřijdou o peníze, na které mají podle nařízení vlády nárok.
 

Nahoru