Městské slavnosti v České Lípě nabídnou bohatý program

Verze pro tisk |

K poctě patronů města sv. Petra a Pavla a k 680. výročí první zmínky o České Lípě město připravilo od pátku 23. června do neděle 25. června tradiční letní Městské slavnosti.

„Hvězdou letošních Městských slavností se určitě stane vystoupení skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera s téměř dvouhodinovou originální show filmové hudby. Okamžitý filmový orchestr, který bude Varhan O. Bauer řídit, v posluchačích zanechá nečekané emoce. Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani překvapivou novinku slavností – sobotní seskok parašutistů před hlavní stage, a to v 10 a 17 hodin,“ říká starostka Romana Žatecká.

Slavnosti začnou v pátek 23. června ve 14 hod. na nám. T. G. Masaryka středověkým programem s dobovým jarmarkem, řemesly a hrami pro děti. V podvečer se můžete zaposlouchat do tónů skladeb A. Dvořáka či A. Mozarta při slavnostním koncertu v kostele Narození Panny Marie. Vůbec poprvé v České Lípě vystoupí pěvecké sbory z partnerských měst Boleslawiece a Žitavy. Poté si návštěvníci vyslechnou Českolipský dětský sbor a Liberecké dechové kvinteto. Z centra města se ve 22 hod. vydá lampionový průvod na Vodní hrad Lipý, kde se bude o půlhodinu později promítat český filmový muzikál Noc na Karlštejně.

V sobotu 24. června si z rozmanité nabídky Městských slavností jistě vybere každý. Divácky velmi oblíbená Neckyáda startuje u svárovského mostu v 10:30 hod. O půl hodiny dříve už začíná hudební program na nám. Dr. E. Beneše (mezi obchodními domy). Na hlavním pódiu se budou střídat hudební skupiny a zpěváci: The Helicopter, Bewild, Honza Ledecký, Perutě, Pegas, Jazzová farma ZUŠ Česká Lípa, Hluchá parta ZUŠ Česká Lípa, Big Band, Paulie Garand, Olga Lounová, The Scoffers. Koncert filmové hudby Varhana Orchestroviče Bauera začne ve 21:30, poté následuje ohňostroj. Před půlnocí zahájí svou produkci DJ Pavel Cejnar.

Program Městských slavností završí v neděli 25. června vyhlídka z rozhledny na Špičáku, která bude přístupná od 9 do 17 hod.

Doprovodný program:
Městská knihovna, nám. T. G. Masaryka
9 hod. Městské slavnosti v knihovně aneb Co navaříme, to si sníte!
11 hod. Divadlo Kejklíř (oddělení dětské literatury)
12 – 14 hod. Merenda pro duši: literární chuťovky pro labužníky (čítárna)
V sobotu 24. 6. jsou čtenáři osvobozeni od poplatků za upomínky.

DDM Libertin, Škroupovo nám.
14 -18 hod. Libertinská párty, zábavné atrakce, soutěže, doprovodný program, kapely

Hrad Lipý
10 – 17 hod. Hrad Lipý se stane textilní manufakturou

Kino Crystal
10 – 20 hod. Filmový 3D maraton

Sport p.o.
30 % sleva do bazénu

Seskok parašutistů na hlavní stage
10 h a 17 hod.

Letiště Lada
vyhlídkové lety nad Českou Lípou


Uzavírky v České Lípě během Městských slavností:
A. úplná uzavírka provozu na místních komunikacích v ulicích Boženy Němcové (od ul. Sokolské po vchod na Městský stadion), Sokolská (celá), Erbenova (od křižovatky s MK Sokolská po výjezd z parkoviště OD ANDY) a veřejně přístupných účelových komunikacích parkoviště u OD Banco, parkoviště přilehlé k místní komunikaci Boženy Němcové u KD Crystal a nám. Dr. E. Beneše
ode dne 24. 6. 2017 v době od 06:00 hod.
do dne 25. 6. 2017 v době do 02:00 hod.

B. částečná uzavírka provozu na veřejně přístupné účelové komunikaci parkoviště přilehlé k místní komunikaci Boženy Němcové u KD Crystal
ode dne 21. 6. 2017 v době od 00:00 hod.
do dne 25. 6. 2017 v době do 21:00 hod.

C. úplná uzavírka provozu na veřejně přístupné účelové komunikaci parkoviště u OD Banco
ode dne 23. 6. 2017 v době od 00:00 hod.
do dne 25. 6. 2017 v době do 12:00 hod. 

Objížďka bude vedena dne 24. 6. 2017 od 6.00 h do dne 25. 6. 2017 2.00 h po silnici II/262 ul. Děčínská a U Ploučnice a místní komunikaci ul. Purkyňova v České Lípě.

Po dobu úplné uzavírky nebudou obsluhovány autobusové zastávky Moskevská, Svatého Kříže (není v současné době obsluhována), Erbenova a Sokolská. Místo nich budou jako náhradní zastávky využity zastávky Purkyňova – nemocnice (obousměrně) a u Jezu (ve směru z nádraží). Na autobusových zastávkách Moskevská, Erbenova a Sokolská bude na viditelném místě umístěna informace pro cestující o tom, že tyto zastávky nebudou obsluhovány a o možnosti využití alternativních zastávek.
Informace pro cestující o uzavírce u linek městské hromadné dopravy zajistí dopravce BusLine a.s.
 

alt
Nahoru