Historické autobusy v České Lípě

Verze pro tisk |

I Česká Lípa připravila v rámci celoevropské kampaně Den bez aut několik akcí pro veřejnost. Dne 22. 9., kdy celá kampaň vrcholí, bude proto od 9:00 hod. do 14:00 hod. v našem městě uzavřena ulice U Průmyslovky.

V celé ulici a v nedalekých prostorách dopravního hřiště bude zajištěn bohatý program, který si pro návštěvníky připravily Dům dětí a mládeže Libertin, Městská policie, Besip, Policie ČR a pracovníci Záchranné zdravotnické služby z České Lípy.

Kromě toho se již v sobotu 18. 9. uskuteční „Den s historickými autobusy“, který se vloni setkal s velkým ohlasem. Při této příležitosti bude v sobotu 18. září jezdit zcela zdarma i Městská hromadná doprava.

„Minulý rok vzbudil „Den s historickými autobusy“ nebývalý zájem, a proto jsme se rozhodli, že podobnou akci zopakujeme. Letos by měly být k dispozici tyto historické autobusy: Praga RND, Š 706 RTO + přívěs Jelcz, , Š 706 RO, tahač Š 706 + prototyp autobusového návěsu NO 80, double decker Leylend a v případě příznivého počasí i Š 706 vyhlídkový a double decker Leyland Atlantean open.,“ vypočítává starostka Hana Moudrá.

Počátek akce je naplánován na 9:30 a konec na 15:00 popř. 15:30 podle zájmu. Po zkušenostech z minulého roku a vzhledem k různým typům vozidel budou stanoviště, odkud budou autobusy vyjíždět na vyhlídkové trasy, na ulici Děčínská, Sokolská a před KD Crystal. Pro účastníky jsou připraveny i speciální jízdenky.

 

Kateřina Kotková

tisková mluvčí

Nahoru