Historické autobusy opět v České Lípě

Verze pro tisk |

V rámci celoevropské kampaně Den bez aut připravilo i město Česká Lípa několik akcí pro veřejnost. V sobotu 17. září se koná již 3. ročník Dne s historickými autobusy. Letos by měly být k dispozici tyto historické autobusy: Š 706 RTO + přívěs Jelcz, Double Decker Leyland, Praga RND, Š 706 RO a vyhlídkový Š 706 RTO. Při této příležitosti bude jezdit po celý den i MAD v České Lípě zdarma.

„Počátek akce je již tradičně naplánován na 9:30 hodin a konec na 15:00 hodin,“ připomíná starostka města Hana Moudrá a dodává, že stanoviště, odkud budou autobusy vyjíždět na vyhlídkové trasy, budou na ulici Sokolská a před KD Crystal.

Skupina prevence kriminality a výuky při Městské policii v České Lípě ve spolupráci s městem Česká Lípa, koordinátorkou projektů, Záchrannou službou Libereckého kraje, Týmem silniční bezpečnosti Libereckého kraje, DDM Libertin a Záchranným týmem Červeného kříže Liberec zve srdečně řidiče seniory na Dětské dopravní hřiště Arbesova 1955 u Průmyslové školy v České Lípě dne 22. září ve 13:00 hodin na akci “Den bez aut“.

V rámci této akce je připravena beseda na téma – Viditelnost, chodec, ČČK První pomoc a  Senior v silničním provozu. Senioři obdrží malé dárky.

 

Kateřina Urbanová

tisková mluvčí MěÚ Česká Lípa

Nahoru