Dobročinná topinka pomohla již počtvrté

Verze pro tisk |

V sobotu 10. prosince proběhl již čtvrtý ročník akce Dobročinná topinka, kterou pořádají českolipské turistické oddíly mládeže Dakoti a Chippewa. Základní princip naší pomoci spočívá v tom, že návštěvníkům Vánočního jarmarku na hradě Lipý nabízíme topinky smažené na táborových kamnech. Kolik peněz lidé zaplatí za usmaženou topinku, záleží pouze na nich. Celý výtěžek pak předáváme těm, kteří pomoc skutečně potřebují. Vybíráme si osoby nebo organizace z České Lípy nebo z blízkého okolí.

Například během prvního ročníku jsme se přidali ke sbírce na pomoc Láďovi Hasmandovi. Loňskou pomoc rodině Péti Živsy ocenil i starosta Sloupu v Čechách osobním poděkováním.

Výtěžek letošní akce byl určen na pomoc šestileté českolipačce Viktorce Pavlasové, která bojuje se závažným nádorovým onemocněním. Právě kvůli léčbě se nemohla akce na hradě zúčastnit. Viktorka onemocněla již loni v létě a v únoru letošního roku vyšetření ukázalo, že vše je na dobré cestě k uzdravení. Bohužel již v srpnu se nádor objevil znovu a nyní probíhají chemoterapie. Velkým Viktorčiným přáním byl notebook, který by jí krátil čas při léčbě v nemocnici. 

Po sečtení vybraných peněz, které proběhlo na Městském úřadu v České Lípě, jsme zjistili, že přání se brzy stane skutečností, neboť se ukázalo, že během jednoho dne intenzivního smažení topinek sesbírali mladí turisté 12 888 Kč. 

Děkujeme řediteli Jizerských pekáren spol. s r.o. Romanu Kozákovi, ředitelce hradu Lipý Jiřině Kučerové, bez jejichž podpory by realizace celé akce byla obtížnější.

Největší dík patří také všem návštěvníkům jarmarku, kteří se u stánku s topinkami zastavili a výrazně pomohli splnit Viktorčino velké přání. Pro celou její rodinu je taková akce ohromným povzbuzením v boji s těžkou nemocí.

Fotogalerii z průběhu akce naleznete zde.

Renata Dvořáková

www.tom-chippewa.cz
www.tom-dakoti.cz 

Nahoru