Dobročinná topinka na vodním hradě Lipý

Verze pro tisk |

V sobotu 10. prosince na vodním hradě Lipý v rámci vánočního jarmarku proběhne další ročník Dobročinné topinky. Jedná se o akci, kterou pořádají mladí turisté z českolipských turistických oddílů Dakoti a Chippewa. Cílem je prostřednictvím prodeje čerstvě usmažených topinek vybrat peníze na předem daný účel a pomoci tak vybrané osobě z České Lípy nebo nejbližšího okolí.

V loňském roce jsme pomohli Péťovi Živsovi a jeho rodině ze Sloupu. Díky příspěvkům vybraným v rámci topinky Živsovi realizovali dlouhodobě plánovanou přestavbu koupelny, která byla nutná kvůli rostoucím nárokům na péči o dospívajícího Petra. 

Letošní výtěžek z prodeje topinek půjde na pomoc šestileté Viktorce Pavlasové, která v roce 2015 onemocněla závažným nádorovým onemocněním. Po sérii chemoterapií a následném odstranění nádoru se ukázalo, že nádor je v remisi a vše je na dobré cestě k uzdravení. Následovala udržovací léčba během, které se v srpnu 2016 objevil nádor znovu, nejen v nožičce ale i v oku. Nyní se Viktorka opět léčí v Motole a čekají ji další chemoterapie, po kterých má následovat ozařování. 

Celá léčba je finančně i psychicky náročná pro celou rodinu. Velkým Viktorčiným přáním je notebook, který by jí krátil čas v nemocnici. Také by pomáhal jejímu rozvoji, v září měla Viktorka nastoupit do školy, ale kvůli léčbě dostala odklad školní docházky.

Celou akci již tradičně podpořili Jizerské pekárny spol. s r. o., které věnují bochníky chleba, podporu jsme nalezli i u ředitelky hradu Lipý paní Jiřiny Kučerové. Na vodním hradě tak můžete nejen nasát vánoční náladu, ale také pomoci dobré věci zakoupením čerstvé topinky, kterou Vám s úsměvem a nadšením sobě vlastním mladí turisté rádi připraví.

Renata Dvořáková

www.tom-dakoti.cz
www.tom-chippewa.cz 

alt
alt
alt
Nahoru