Dětská sportovní olympiáda partnerských měst

Verze pro tisk |

Město Česká Lípa ve spolupráci se svým partnerským městem Boleslawiec pořádá ve dnech 24. a 25. září Dětskou sportovní olympiádu partnerských měst. Do České Lípy si tak přijede zasportovat výprava 40 dětí z boleslawieckých základních škol, která se v několika disciplínách utká se stejně početnou výpravou dětí z českolipských základních škol.

 „I tato akce, která vyvrcholí společným výletem všech olympioniků po Českolipsku, se uskuteční v rámci našeho projektu Česká Lípa Boleslawiec – Společné a odlišné aneb sousedé Slované poznejme se,“ upřesňuje starostka České Lípy Hana Moudrá a připomíná, že jde o česko-polský projekt podpořený Evropskou unií. „Obě partnerská města už v rámci projektu zrealizovala řadu společných akcí. Patřil k nim například i jarní koncert v českolipském Jiráskově divadle. Společně zde pod jednou taktovkou vystoupili čeští a polští žáci uměleckých škol a u publika se jejich mezinárodní koncertování setkalo s velkým ohlasem.“ 

Tentokrát se bude sportovat. Celou olympiádu odstartuje v pátek 24. září v 10 hodin fotbalové utkání na Městském stadionu. Odpoledne pak bude věnované atletice a v sobotu 25. září se závodníci přesunou do plaveckého bazénu ve Sportareálu, kde se uskuteční plavecké závody. „Pouze v případě nepříznivého počasí se páteční program, na který zveme i českolipskou veřejnost, odehraje v kryté hale TJ Lokomotiva,“ dodává starostka.

Nahoru