Cimrman se divil po čtrnácté

Verze pro tisk |

V neděli 22. dubna 2012 se v českolipském divadle opět divil Cimrman, což je již tradiční název festivalu amatérských divadelních vystoupení oddílů Asociace TOM ČR. Tentokrát se do Jiráskova divadla sjelo hned osm skupin dětí ze široka daleka.

Českolipské barvy hájily hned dva oddíly, pořádající TOM CHIPPEWA a spřátelený TOM DAKOTI. Prvně jmenovaný se nakonec stal celkovým vítězem s téměř bezchybnou hrou Stvoření světa, druhá partička se odvážně pustila do muzikálu Pomáda. Dále přijeli Sluníčka z Litoměřic, STAN z Prahy, Veverk z Brandýsa nad Labem, Stopaři z Kovářské, Robinsoni z Poděbrad a Máci z Turnova. Zajímavější než výčet vystoupení je ale jistě fakt, že tyto party dětí a mladých lidí si všechna vystoupení vymýšlí sami, schází se měsíce předem, nacvičují, kde se dá, rekvizity vyrábí ze všeho, co dům dá, a to všechno jen proto, aby zažily svých pět minut slávy na opravdových divadelních prknech. Naplněné Jiráskovo divadlo tak mělo dále možnost vidět hru Mach a Šebestová a ukradené sluchátko, neopakovatelně realisticky podané Taneční, dramatickou podobu pohádky o Sněhurce, moderní ztvárnění Červené Facekulky, krásně pojatou hru Ze života oddílu a nakonec lehce bláznivou hru o těžce šíleném vědci a jeho myších U.R.Š.U.L.K.A.

Tomíci z České Lípy sice získali první cenu – nejchutnější dort z celých Čech, z kavárny Split, další v pořadí si domů odvezli ručně šité kašpárky z chráněné dílny Fokus, přesto se vítězem stal úplně každý, kdo v neděli přišel a dobře se bavil.

Cimrman se divil po čtrnácté
Cimrman se divil po čtrnácté
Cimrman se divil po čtrnácté
Cimrman se divil po čtrnácté
Nahoru