Česká Lípa řekla NE drogám

Verze pro tisk |

Česká Lípa se připojila k dalším 34 městům, které se zapojily do Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog 2010. Tuto akci organizuje Občanské sdružení Řekni NE drogám – řekni ANO životu, jehož zástupci se dnes na radnici sešli se starostkou města Hanou Moudrou, aby diskutovali o problematice drog a jejím řešení.

Podle Vlastimila Špalka, mluvčího projektu, chce celorepublikový Cyklo-běh upozornit na problematiku drog hlavně ve spojení s mládeží a dětmi a pomoci zvýšit celospolečenskou aktivitu a zodpovědnost v přístupu k tomuto problému. Projekt je také iniciátorem myšlenky „DNE BEZ DROG“. „V prevenci je důležitý postoj, a proto bychom chtěli, aby se představitelé měst připojili k myšlence Cyklo-běhu tím, že se rozhodnou stát „Městem bez drog“,“ upřesnil Špalka. Starostka Hana Moudrá tak svým podpisem stvrdila Prohlášení o postoji k řešení problematiky drog a Česká Lípa se tím připojila k cíli „Měst a obcí bez drog“.

„Prevence je velice důležitá. Je mnohem jednodušší a účinnější užívání drog předcházet, než se pak dlouhodobě léčit ze závislosti. Proto bychom se měly zaměřit především na dostatečnou informovanost na poli drogové prevence a zvýšit protidrogové vzdělání,“ sdělila starostka Hana Moudrá. „Naše město má jako jedno z mála hned tři preventisty z řad Městské policie,“ uvedla starostka a doplnila, že v jiných městech se touto agendou zabývá třeba i jediný pracovník.

Slavnostní zahájení 8. ročníku Cyklo-běhu proběhlo 7. června v Mikulově za účasti bývalé mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové. Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 35 měst Čech a Moravy a celkem čítá 1.250 km. Celá akce pak bude zakončena v Praze 18. června 2010. Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.


Kateřina Kotková
tisková mluvčí MěÚ

Nahoru