Adventní dobročinná topinka již potřetí

Verze pro tisk |

Již třetí rok se vždy během Vánočního jarmarku na hradě Lipý vmísí do vůní rozličných dobrot i topinky připravované českolipskými turistickými oddíly mládeže Chippewou a Dakoty. Tento počin má kromě zasycení a ohřátí návštěvníků akce ještě i hlubší význam – každý rok si mladí kuchaři vyberou určitou osobu, na jejíž podporu poté putují všechny peníze, které spokojení zákazníci vhodí do předem připravené kasičky.

Pro letošní třetí ročník byl vybrán čtrnáctiletý mladík Péťa Živsa, který je postižený DMO (dětská mozková obrna) a my doufáme, že výtěžek z křupavých dobrot pomůže jemu a jeho rodině v nelehké životní situaci. Péťa nemluví, s okolím se domlouvá pouze otáčením hlavy. Chlapec je ležící, neuchopí předmět, neudrží hlavu. Manipulace s Péťou a péče o něj se stává s věkem stále náročnější a z tohoto důvodu musí rodiče například rekonstruovat koupelnu. DMO totiž provází i tuhnutí šlach a svalů, a proto má voda obrovský rehabilitační význam.

Přijďte se tedy podívat 12. 12. na vodní hrad Lipý, ochutnejte vynikající smaženou svačinku a přispějete tím na dobrou věc. Akci podpořily Jizerské pekárny spol. s r.o. a vodní hrad Lipý.  

www.tom-chippewa.cz
www.tom-dakoti.cz

Další fotografie z loňského roku naleznete zde.

Nahoru