Česká Lípa - Přestanov

Archiv

Již v úvodu utkání vše nasvědčovalo tomu, že toto utkání bude jasnou záležitostí vedoucího týmu I. B třídy. Již v šesté minutě zahrávali domácí rohový kop, který nebezpečně stočil Březina a skončil štastně v náruči přestanovského brankáře Jana. Tým Přestanova se do vážnější šance dostal až v minutě 16., ale s únikem Kostoviče si skvěle poradil Šindelář. O pár minutek později musel odstoupit domácí hráč Vovčuk pro zranění a nahradil ho Kropáček.

V polovině 1. poločasu přišla serie žlutých karet pro Přestanov, ale domácí nedokázali ze slibných vzdáleností nebezpečně ohrozit přestanovskou branku. Nejprve čekolipští fotbalisté pálili do zdi a po chvíli později jejich pokus s následnou dorážkou zlikvidoval hostující gólman Jan. Až ve 39. minutě Česká Lípa splnila roli favorita a vsítila vedoucí goĺ. Po sérii rychlých přihrávek se k míči dostal Kacafírek a poslal míč přesně k tyči. 1:0.

Hned o chvilku později se ocitl opět domácí Kacafírek tváří v tvář hostujícímu brankáři Janovi, kterého si následně mazáckou kličkou položil na zem a s přehledem poslal míč do prázdné branky. V průběhu druhého poločasu Přestanov postupně vyrovnával hru, dokladem toho byla střela Kostoviče. Hosty ale přibrzdilo vyloučení v 79. munutě, kdy se musel poroučet ze hřiště Kadlec za faul na domácího kapitána Bence. Tento hráč byl o chvilku později faulován v pokutovém území a rozhodčí tento střet posoudil jako penaltový. Kacafírkova penalta se ale mezi tyče nevešla. V 88. minutě ale nakonec Kacafírek hattricku dosáhl, když vystihl špatnou rozehrávku hostí a s přehledem vstřelil branku.

Česká Lípa si nakonec s Přestanovem poradila hladce 4:0.

sestava: Svoboda - Šindelář, Podešva, Koubek, Tregl, Březina, Vovočuk, Benc, Kacafírek.

trenér: Stanislav Kouřil