Bod od postupu

Archiv

V tomto zápase už šlo v případě vítězství českolipských florbalistů o zajištění postupu do dalších bojů play off. Tým EA fighters byl na podobné výkonnostní úrovni a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Českolipští udělali tradičně několik změn v sestavě, které již tradičně nevyšly. Naše ženská část týmu se postavila do branky, Petr Diviš šel po vyčerpávajícím zápase odpočívat a místo něho nastoupil opět František Ondřej.

Hned v první minutě se dostal do velké šance Duben, ale v tváří v tvář brankáři neuspěl. O 3 minuty později však před brankou EA fighters zahrozilo naplno, Duben přiťukl a Slaný poslal míček přesně do pravého rohu branky. O dvě minuty později se ale dočkal i soupeř, když po chybě brankářky skóroval do prázdné brány Svatoš. 1:1. Hned o minutu později si vybrala pražská gómanka v barvách českolipského celku další černou chvilku, kdy se nedohodla s Tomášem Kuncou v obraně a nechala opět skórovat Svatoše do odkryté branky. 1:2. Líný F. Š. I se v této fázi zápasu ale nevzdaly, Duben vyslal do zteče Kuncu, který elegancí sobě vlastní přeloboval brankáře EA fighters špičkou hole. 2:2.

V druhém poločase se opět soupeř vzdálil o dva góly a českolipští měli co dotahovat. V posledních pěti minutách se líný F. Š. I pustily do velké ofenzívy, která přinesla ovoce v podobě dvou branek Štěpána Slaného, který tak docílil hattricku a začal pomýšlet na obhajobu vítěze zbraslavského bodování. Konečné resume zápasu tak znělo spravedlivě pro obě strany 4:4.

Českolipští tak vybojovali jen bod a proto museli porazit v dalším utkání tým Vorms Praha, kterého Líný F. Š. I ještě nikdy neporaziliy.
sestava: Zuzana Vavříková, Tomáš Kunca, Štěpán Slaný, Jan Duben, František Ondřej.