Vrhači zahájili rekordně

Verze pro tisk |

V úterý 23. dubna se na vrhačském stadionu českolipských atletů konaly kontrolní závody v hodu kladivem a oštěpu. S potěšením je třeba konstatovat, že padaly nejen osobní, ale i oddílové rekordy, což je na úplném začátku sezony velmi potěšující.

V kladivu potěšila trenéra Kulhánka osobním rekordem Alena Bouchnerová. 4kg těžké náčiní poslala na značku 25.12 kg a s tímto výkonem jistě bude oporou českolipského B družstva v blížícím se krajském přeboru. Dobře si vedl i dorostenec Patrik Stupka 25,07 m a žákyně Christina Černá 23,07.

V oštěpu padaly nejen osobní, ale i oddílové rekordy. V kategorii dorostenek poslala 500g těžký oštěp Daniela Bendová do vzdálenosti 27,12 m, což znamenalo změnu v oddílových rekordech v kategorii dorostenek. Předchozí rekord byl v držení Jany Trčové. Výkon Daniely potěšil trenéra Hochmuta především z hlediska blížícího se sedmiboje. Rekord se měnil i v kategorii dorostenců. Zde se však neměnil jeho majitel. Patrik Stupka již loni vylepšil letitý oddílový rekord 700 gramovým náčiním, a ve vylepšování pokračoval i tentokrát již na úctyhodných 49,05m. Velmi dobře si zde vedla vítězka v kategorii žákyně Christina Černá, jejíž oštěp se zapíchl ve vzdálenosti 29,84 m.

Výsledky této závodní rozcvičky dávají naději, že nás i letos čeká řada pěkných výkonů, ale to se vše teprve uvidí v následujících měsících.

Nahoru