Vítězové ligy škol 2015 jsou známí

Ve středu 22. dubna proběhlo na stadionu u Ploučnice poslední kolo ligy škol 2015. Na pořadu byl běh na 400 m pro potěr a běh na 800 m pro všechny ostatní kategorie.

V kategorii potěr potvrdila svůj talent Andrea Treglerová za ZŠ 28. října, která zvítězila časem 1:27,4 min., jen 0,6 sekundy za ní doběhla Magdalena Klimešová ze ZŠ pod Ralskem Mimoň. Mezi nejmladšími chlapci s přehledem zvítězil Filip Procházka, také ze ZŠ pod Ralskem, který jedno kolo na stadionu absolvoval za 1:19,1 min.

V kategorii nejmladších žákyň zvítězila v běhu na 800 m s výrazným náskokem Kateřina Hadravová ze ZŠ Tyrše za 3:07,1, Mezi nejmladšími žáky to byl Tadeáš Hanl z ZŠ pod Ralskem, který trať zdolal za 2:45,7 min.

Mezi mladšími žákyněmi zvítězila Dominika Šírlová ze ZŠ Pátova za 2:52,2, před Terezou Peškařovou ze ZŠ Slovanka 2:57,2 min. V mladších žácích zvítězil Matěj Rus ze ZŠ 28. října za 2:35,5 min.

Na Špičák putovalo také vítězství v kategorii starších žákyň zásluhou Štěpy Bisové, která 800 m absolvovala za 2:42,4 min., a ze stejné školy byl i starší žák David Stoja, kterému na tuto trať stačil čas 2:12,5 min., a velice dobře, za 2:18,5, běžel i druhý Dominik Titěra ze ZŠ pod Ralskem Mimoň.

V kategorii žen patřilo vítězství Adéle Veselé z Gymnázia Česká Lípa, čas 2:42,3, a v kategorii mužů Josefu Adámkovi za 2:12,7, který je studentem téže školy.

Na závěr proběhlo závěrečné vyhlášení výsledků celé ligy škol 2015. Zajímavostí letošní ligy škol je fakt, že měla dva vítěze. Jedním z nich byl mladší žák Matěj Rus ze ZŠ 28. října a druhým vítěz kategorie mužů Josef Adámek z gymnázia Česká Lípa. Oba dokázali projít celou soutěží bez zaváhání a zvítězit ve všech pěti disciplínách. Třetí byla zástupkyně potěru Andrea Treglerová ze ZŠ Špičák, která ztratila jen dva body. Ještě před poslední disciplínou byla vážnou kandidátkou na celkové vítězství i Mirka Perutková z Gymnázia Mimoň, ale v závěrečné osmistovce byla čtvrtá, a to ji na stejnou pozici odsunulo i v absolutním pořadí. Za nimi se s minimálním bodovým odstupem seřadili Andrea Sykáčková z obchodní akademie, David Stoja ZŠ 28. října, Tereza Zikmundová ZŠ pod Ralskem, Kateřina Hadravová ZŠ Dr. Tyrše, Adéla veselá Gymnázium Č. Lípa, Tadeáš Hanl ze ZŠ Mimoň.
A potom již následoval zlatý hřeb, a to vyhlášení nejlepších škol. Na prvním místě se již tradičně umístil ZŠ 28. října, ale letos mu na paty šlapalo ZŠ pod Ralskem Mimoň, které bylo milým překvapením soutěže. Třetí skončila ZŠ Pátova z Č. Lípy. Vítězné týmy byly odměněny dorty od pořadatelů ligy škol. Školy na předních místech měly jednu věc společnou. Obětavé pracovníky školy, kteří své žáky maximálně podporovali v průběhu celé soutěže. A spolupracovníky, bez nichž by se akce nemohla uskutečnit, měli i pořadatelé. Patřili mezi ně LIPEX PLUS spol. s r.o., Sklárna Ajeto Lindava, AC Česká Lípa, Cl sport, Czech North Media a také všichni, kteří neváhali přiložit pomocnou ruku. Za zorganizování dětské atletiky zaslouží poděkování především rodině Süssnerových.

Po této náročné akci však atlety odpočinek nečeká, neboť začíná jarní část sezony se spoustou závodů pro všechny kategorie atletů.