Úspěšný rozjezd atletů AC Česká Lípa

Verze pro tisk |

S novým rokem odstartovali do sezony atleti AC česká Lípa. Již třetího ledna byly, spolu s Gymnáziem Česká Lípa, spolupořadateli Českolipského Kvakoše. Zde se nejlépe dařilo juniorovi Josefu Adámkovi, který se výkonem 195 cm zařadil mezi nejlepší závodníky této kategorie v ČR.

V sobotu 9. ledna se konal krajský přebor v chůzi a zároveň odstartovali k prvním disciplínám i sedmibojaři. První medaili, a hned tu nejcennější, získala prvním rokem mladší žákyně Lucie Peškařová v chůzi na 2 km v osobním rekordu 13:01,75 min.

V neděli pokračovali druhým dnem sedmibojaři a pětibojařky. Z krajského přeboru ve vícebojích vezeme z jablonecké haly dva tituly a jedno třetí místo. Titul si odvezla juniorka Patricie Malá v pětiboji v osobním rekordu 2714 bodů. Osobní rekord si vytvořila na 60 m překážek v čase 10,01 s. Druhý titul vybojoval v sedmiboji, v kategorii mužů, Patrik Stupka, ziskem 3641 bodů a na stupně vítězů ho doprovodil třetí Filip Švácha.

Krásný vstup do sezóny má za sebou Tereza Hrochová. Na akademickém MČR v Praze, které se konalo 11. ledna, zaběhla kvalitní čas na 1500 m 4:48 min. a odvezla si 5. místo. Skvělá reprezentace západočeské univerzity, kde studuje a také našeho oddílu.

Další víkend byl také náročný, ale i úspěšný. V sobotu 16. ledna se představili na přeborech dospělí a junioři a přivezli jsme celkem 8 medailí. Největší sběratelkou byla juniorka Patricie Malá, která získala stříbro ve skoku vysokém za 161 cm, což byl nový osobní rekord. Další rekord si vytvořila na překážkách časem 9,90 s a získala bronzovou medaili a v dálce za rovných 5,00 m brala další bronz. Titul mezi juniorkami vybojovala Petra Műllerová v běhu na 60 m. Tuto trať zdolala za 8,02 s. Tituly vybojovali i mílaři. Tereza Hrochová zvítězila v běhu na 800 m žen časem 2:25,40 min. a Ondřej Chour suverénně zdolal konkurenci v běhu na 1500 m za 4:06,15 min. Kousek od medaile byly v kategorii žen dorostenky Štěpánka Bisová a Adéla Veselá v běhu na 1500 m, kde dosáhly kvalitního výkonu 5:11,00 min, resp. 5:14,53 min. Jsou to zároveň jejich osobní rekordy. Osobní rekord si vylepšil i junior Filip Běla v běhu na 60 m časem 7,58 s.

V neděli 17. 1. závodily nejmladší kategorie a také ty nám udělaly velkou radost!  Na pořadu byl trojboj a v každé kategorii byl velký počet startujících, vždy okolo 60. A právě proto nás těší vybojované dva tituly a jedno druhé místo! V kategorii ročníku 2007 a mladší vyhrál s velkým náskokem Vojta Novák. Jeho rychlý běh na 50 m 8,01 s se stal odrazovým můstkem k zisku prvního titulu. Na kvalitním 5. místě ještě skončil Jonáš Samek. Ve stejné kategorii dívek vybojovala titul Andrejka Treglerová, která si nejlépe vedla ve skoku dalekém. Na jejích 327 cm žádná ze soupeřek nedosáhla. A třetí úspěch, v kategorii 2005-2006, získal Štěpán Pícha, když obsadil ve víceboji druhé místo.

Tento víkend bude trochu volnější. Výškaři se v sobotu zúčastní závodu ve skoku vysokém v Jablonném v Podještědí, ale již další víkend nás čeká krajský přebor kategorie dorostu a staršího žactva.  

Nahoru