Úspěšné atletické mistrovství republiky

Verze pro tisk |

O víkendu se konalo v Táboře mistrovství ČR dorosteneckých a juniorských kategorií. Nesmazatelnou stopu zde zanechaly členky atletického oddílu AC Česká Lípa. Domů si odvezly celkem 6 medailí, čímž se přičinily o největší úspěch atletického oddílu v historii individuálních mistrovství republiky.


     O dvě zlaté medaile se postaraly v dorostenecké kategorii Veronika Süssnerová v hodu oštěpem za výkon 40,13 m a v juniorské kategorii Eva Jeníková v běhu na 400 m př. výkonem 60,12 s. Stříbrné medaile vezou domů opět Veronika Süssnerová ve vrhu koulí za výkon 12,78 m (překonaný 47 let starý oddílový rekord) a juniorka Tereza Pokorná v hodu diskem za výborný výkon 42,38m. Bronzovou medaili  vybojovala ve vrhu koulí opět  Tereza Pokorná výkonem 12,72 m a kov stejné kvality si veze i dorostenka Jana Nováková, která ve steeplu vylepšila oddílový rekord na vzdálenost 1500m o 12s na 5:38,13s.
     Je potřeba vyzdvihnout i velký úspěch atletek Jiskry Nový Bor, které za českolipský oddíl hostují v extralize i v dorostenecké kategorii. Skupina kolem trenéra Petra Choděry  dokázala sebrat všechny medaile v dorostenecké chůzi na 5000 m v pořadí Bára Havranová, Anna Staňková a Olga Půčková a navíc Olga Půčková zvítězila v běhu na 800m výborným osobním rekordem 2:15,42 min.
      Všechny výkony jsou příslibem pro nadcházející 3.kolo extraligy žen, které se bude konat tuto sobotu v Pardubicích a kde českolipské extraligové družstvo bude bojovat o udržení slibné 8.pozice, která po dvou vydařených kolech dává šanci na udržení extraligy v České Lípě i pro další rok.

 

Nahoru