Úspěšné atletické léto pokračuje

Po úspěšném vystoupení českolipských atletů na juniorském mezistátním utkání na začátku prázdnin následovali další zajímavé starty.

Již 9. června se konalo mezistátní utkání veteránských družstev, tentokrát v ČR, v Čejkovicích. Zúčastnilo se šest národních týmů, vedle ČR i Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Chorvatsko a Slovinsko a každý tým stavěl do disciplíny dva závodníky. V Českém týmu nastoupila i Alena Svitáková z AC Česká Lípa ve skoku o tyči a obsadila pěkné páté místo. Družstvo ČR bylo druhé za silným Rakouskem.

15. července nastoupila ke svému mezistátnímu utkání reprezentace do 22 let ve slovinském Mariboru. Soutěže se zúčastnila družstva ČR, Polska, Slovinska a Maďarska a reprezentační dres oblékly tři reprezentantky z AC Česká Lípa. Do běhu na 1500 m nastoupila Tereza Hrochová. Doběhla na 5. místě v kvalitním času 4:35,20 min. V disku spoléhala reprezentace plně na Českou Lípu. Do kruhu nastoupila Veronika Süssnerová  a Kristýna Čechlovská. Kristýna byla pátá výkonem 44,37 m a Veronika šestá za 43,59 m. Česká reprezentace obsadila druhé místo za Polskem.

Po reprezentačních startech se skupinka našich závodníků zúčastnila 23. 7. závodu Kladno hází. Chuť si zde spravila Veronika Süssnerová, která obsadila páté místo v hodu diskem výborným výkonem 47,39 m, Kristýna Čechlovská byla čtvrtá za 42,97 m. Lépe se Kristýně vedlo v kladivu, kde byla 3. za 49,05 m.  V hodu oštěpem byl pátý Lukáš Vrabec výkonem 57,84 m.

Nyní se českolipští atleti převážně připravují na podzimní část sezóny. Žactvo je na soustředění v areálu Ráj Srbsko. Přes to se občas se atlety setkáme na závodech i v nejbližších dnech a týdnech.