Tereza Hrochová stříbrná na MČR

O víkendu se v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce konalo mistrovství ČR juniorů a dorostu v halové atletice, a to mezi stovkami atletů, kteří si svoji účast museli vybojovat dobrými výkony v dosavadním průběhu sezony. Už účast na tomto mistrovství je úspěchem, ale naši závodníci se s tím nespokojili a snažili se dostat co nejvýš.

Nejlépe se to podařilo Tereze Hrochové, která již delší dobu patří do české špičky své kategorie. I tentokrát se očekával útok na některou z medailí. V sobotu startovala v běhu na 3000 m a i když se dlouho zdálo, že bude mít práci udržet třetí místo, které držela, Tereza rozhodla jinak. Dlouhým nekompromisním finišem nejen odrazila soupeřky za sebou, ale stáhla již poměrně velký náskok druhé Sedlákové a takřka na cílové čáře rozhodla o zisku stříbrné medaile pro AC Česká Lípa, navíc ve vynikajícím oddílovém rekordu 10:11.39 min. Druhý den nastoupila k běhu na 1500 m. I když po předchozím startu už chyběly síly k útoku na medaile, je 6. místo v čase 4:48,63 min velice kvalitní.

Těsně za medailí zůstala sprinterka Petra Bracháčková v běhu na 60 m. V rozběhu i finále zaběhla na setinu stejný čas 7,88, čímž nejen obsadila 4. místo, ale také vytvořila oddílový rekord v kategorii juniorek a žen.

Bez rekordu odešla Kristýna Čechlovská. Výkon 13,05 ve vrhu koulí, který Týně vynesl pěkné 6. místo, by sice ještě na začátku roku rekordem byl, ale před mistrovstvím dokázala vrhnout ještě o 40 cm dál.

Další halový oddílový rekord vytvořil ve skoku o tyči v kategorii juniorů i mužů Patrik Stupka. Tuto zimu ho již posunul o 15 cm na 395 cm, což mu vyneslo i 8. místo na MČR.

Do první desítky, konkrétně na 9. místo, se vešla i Patricie Malá, když si vytvořila halový osobní rekord výkonem 160 cm. Patricie si vytvořila i osobní rekord v běhu na 60 m překážek výkonem 9,36 s, což stačilo na páté místo v rozběhu. Ještě o pět setin rychleji běžela další dorostenka, Natálie Vlková, která byla ve svém rozběhu 3. a ještě přidala 5. místo v rozběhu na 60 m čase 8,23 s.

Překonávali se i další. Osobní rekord si vytvořila v běhu na 60 m překážek juniorka Daniela Bendová časem 9,71 s. Tato výborná vícebojařka se na mistrovství dostala ještě v trojskoku kouli a dálce, kde výkonem 505 cm získala své nejlepší umístění, když obsadila 12. místo. Výrazně se při svém prvním startu na MČR zlepšila dorostenka Adéla Veselá v běhu na 3000m, kde časem 11:34,22 doběhla na 12. místě a druhý den zůstala v běhu na 1500 m časem 5:22.30 jen těsně za osobním rekordem a doběhla 16.

O víkendu se bude ve stejné hale konat MČR dospělých a zde budeme držet palce trojici Kamila Ajšmanová, Petr Nejedlý a Tereza Hrochová, kteří se pokusí rozšířit sbírku úspěchů našeho klubu.