Starší žákyně potvrdily postup

Verze pro tisk |

Druhé kolo krajského přeboru družstev staršího žactva se konalo minulou středu v Turnově a potvrdilo sílu favoritů. V soutěži chlapců zvítězilo suverénně družstvo Jablonného v Podještědí posílené čtveřicí českolipských atletů Patrikem Stupkou, Ondřejem Petrem, Radkem Bekrem a Janem Hlavatým.

Zejména vítězství Patrika Stupky v hodu oštěpem v osobním rekordu 43,06 m bylo velice potěšitelné.

      V soutěži žákyň posílily svěřenkyně Petra Kopřivy zase celek České Lípy. Ten se sice musel sklonit před výborným družstvem Liazu Jablonec, ale druhým místem potvrdil jasný postup na mistrovství Čech. K definitivnímu potvrzení je potřeba se zúčastnit ještě třetího kola krajského přeboru, ale jedná se pouze o formalitu.

      V družstvu žákyň byla opět hlavní postavou Šárka Kalvová, které ovšem velmi dobře sekundovaly Michaela Sejkorová a Petra Bracháčková. Své disciplíny pak vyhrály Petra Bracháčková na 60m, Tereza Hrochová na 1500 m, Tereza Rejzková ve výšce, Viktorie Michutová v chůzi. Velkou pochvalu za bojovnost zaslouží pak jedna z nejmladších, ale zato nejtalentovanějších, Ivana Reicheltová. V běhu na 100m př. šla od začátku neohroženě za vítězstvím ve svém běhu, ale jednu překážku nezvládla a bolestivě si narazila koleno. Přesto se vrátila do výškařského sektoru, kde mezitím probíhala další její disciplína a vybojovala 4.místo a s odvážně se postavila i na start 200m př., v kterém se nakonec umístila sedmá.

       Žákovské kategorie čeká nyní olympiáda dětí a mládeže v Olomouci. Z českolipského oddílu se nominovali Patrik Stupka, Ondřej Petr, Petra Bracháčková, Šárka Kalvová, Tereza Hrochová a Ivana Reicheltová. Jedná se o největší výpravu v historii a budeme všem držet palce při reprezentaci libereckého kraje.

Nahoru