Rozhovor s atletkou Kamilou Ajšmanovou

Verze pro tisk |

V pražské Stromovce se konalo halové mistrovství České republiky v atletice. Českolipský atletický klub měl pouze jednu zástupkyni Kamilu Ajšmanovou, která se vydala bojovat s nejlepšími atlety Česka. Soutěž trojskoku byla početně obsazená, celkem se do závodu zapojilo dvanáct českých trojskokanek. Kamila se však nenechala zastrašit a hned druhým pokusem si řekla o užší finále.

Celkové páté místo na atletickém mistrovství dospělých je jedno z nejlepších umístění atletů v historii českolipského atletického klubu. Výkon 11, 93 m není osobním rekordem, je to však nový halový oddílový rekord a jak se říká mezi atlety - na republice je důležité umístění.

Kam byste zařadila své 5. místo na nedávném MČR v pořadí svých úspěchů?

Vzhledem k tomu, že v atletice je stovky závodníků v jednotlivých disciplínách, tak bych 5. místo na MČR dospělých zařadila asi hned za reprezentaci a mezistátní utkání, jelikož se jedná o mistrovství ČR dospělých a tam už je konkurence trochu jiná než v juniorech nebo v kategorii do 22 let.

Jste spokojená s výkonem nebo si říkáte, škoda, šlo skočit i více?

S výkonem příliš spokojená nejsem, protože mám určitě navíc, ale tak to asi vždy je co zlepšovat. V závodě se mi trochu sečetla únava a psychika. Metu okolo dvanácti metrů opakuji nějak moc často. Už by to chtělo přidat pár decimetrů.

O kolik jste zaostala za svým osobním rekordem?

Já ještě žádný osobní rekord nemám, teprve přijde a bude pořádný :)

Troufáte si, pokud vydrží zdraví, zaútočit na medaili při letním MČR?

To je pěkně řečeno, jestli zdraví vydrží - to je u mě asi teď ta nejdůležitější věc. Každý neúspěch motivuje něco zlepšit a příště být ještě výš a bramborovou medaili bych opravdu nechtěla. Ale zase je důležité držet se při zemi. Účast v užším finále bude určitě cíl a to co bude víc, třeba i medaile, to už bude spíš nadplán.

Vy se hodně věnujete i výšce. Bude ale teď trojskok vaší hlavní disciplínou?

Výšku mám ráda, i když mi moc nejde. Nemohu říci, která disciplína je pro mě hlavní. Když se daří v jedné, daří se i v druhé. V každé z nich mám nějaké cíle, ale v trojskoku mám spíš větší šanci něco dokázat.

V loňské letní sezoně jste patřila mezi hlavní opory ženského ligového týmu. S jakými ambicemi půjdete do letošního ročníku?

Družstvo se nám omladilo, takže už to nebude jen na nás starších. :) V letošní sezóně bychom jako družstvo chtěli bojovat o přední příčky první ligy a kdo ví, třeba opět vrátíme extraligu do České Lípy. Pro mě osobně je cílem jít tři skokanské disciplíny a přinést družstvu co nejvíce bodů, takže nejlépe vyhrát všechny tři.

Co vás čeká v nejbližší době?

Konec se nekoná, jede se dál. Tento týden jsme začali přípravu na letní sezónu. Doufám, že bude ještě úspěšnější než ta letošní halová sezóna a že v létě se bude slavit mnohem víc.

Nahoru