Odstartovala Atletická liga škol 2011

Verze pro tisk |

Atletické jaro již dlouhá léta začíná v České Lípě ligou škol. To letošní jaro vypučelo opravdu silně. Jen těsně nebyl překonán rekord v počtu účastníků na jedno kolo, zúčastnilo se tentokrát 270 závodníků v deseti kategoriích, ale překvapivě často padaly rekordy v jednotlivých disciplínách, které už tak měly výbornou úroveň. 

Podařilo se jich překonat celkem šest a tři byly vyrovnány. V prvním kole se tradičně závodilo v běhu na 60m, mladší kategorie házely míčkem, a starší závodníci vrhalikoulí.

Závodů se účastní jednak atleti, ale často i příslušníci jiných sportovních odvětví, nebo ti, co si chtějí pouze vyzkoušet svoji výkonnost v široké konkurenci.  Nejúspěšnějším sběratelem bodů byl v tomto kole Jiří Ješeta, který závodí v kategorii potěr, a jeho hlavním sportem je kopaná. Nejen, že dvakrát zvítězil, ale připsal si i prémiové body za překonání obou rekordů.  60 m uběhl za 9,6 s. a míčkem hodil 33 m. Další rekord závodu v běhu na 60 m padl v kategorii starších žákyň zásluhou Míši Sejkorové za Cvikova a má nyní hodnotu 8,2 s, a vyrovnat se ho podařilo nejmladšímu žáku Davidu Černohubovi ze ZŠ u Lesa Nový Bor časem 9,4 s a také starší žákyni Šárce Kalvové Gymnázium Mimoň 8,3 s a Mirce Perutkové ZŠ Mimoň Mírová, v kategorii potěr, která trať proběhla za rovných 10 s.

Překvapivě dobrou úroveň měl hod míčkem. Rekordy padaly v kategoriích chlapců. V nejmladší kategorii, potěru, jsme již uvedli rekordní výkon Jirky Ješety, v nejmladších žácích si nejlépe vedl KryštofKudláček, ZŠ Nový Bor U lesa, který poslal míček do vzdálenosti 44m a mezi mladšími žáky vylepšil rekord OndřejRada ze ZŠ Slovanka, jehož míček přistál na značce 56m. Rekordem byl i výkon Jakuba Holoubka z SOU Palackého ve vrhu koulí. 6 kg těžké náčiní vrhl do vzdálenosti 11,50 m.

I přes to, že v ostatních kategoriích rekordy odolaly, byly zde k vidění také velice kvalitní výkony a často měly překvapivě solidní úroveň ještě i výsledky, které nestačily na přední umístění. Zásluhu na tom má i výborná propagace na některých školách. Tradičně k silným hráčům patří českolipské školy jako ZŠ Špičák, Sever, Slovanka Pátova, a také „přespolní“ Cvikov. Po prvním kole ale vše nasvědčuje tomu, že hlavního favorita budeme muset hledat v Novém Boru v ZŠ u Lesa, kde tělocvikář Jaroslav Hochmut zapracoval a přivezl jak množství závodníků, tak i vysokou kvalitu. S hodnocení raději ještě počkáme. Další tři kola ještě mohou míchat pořadím. Další závod se koná již za týden ve středu 6. Dubna opět na stadionu u Ploučnice od 16 hodin a chlapce čeká skok vysoký, dívky budou skákat do dálky a poběží 60 m překážek.

Pokud si chcete přečíst kompletní výsledky, nebo kouknout na záznam z ligové televize, navštivte stránky ligy škol na adrese http://liga.jecool.net.

Nahoru