Na českolipském stadionu se rozjela tradiční liga škol

Verze pro tisk |

Dubnové úterky patří tradiční lize škol, kterou pořádá AC Česká Lípa na městském stadionu u Ploučnice. Toto úterý 11. dubna absolvovali závodníci​ druhé kolo. V soutěži škol si opět nejlépe vede základní škola Špičák, před ZŠ patová a ZŠ Dr. M. Tyrše.

Zajímavé souboje a pěkné výkony můžeme sledovat soutěži​ jednotlivců. V kategorii potěr vede Anička Ševčíková a Vladimir Novotný, v nejmladších žákyních Anna Černínová a Vojta Novák. V kategorii mladšího žactva figuruje na čele Lucie Peškařová a Štěpán Pícha. Mezi staršími žáky vedou Dominika Širlová a Matěj Rus. V dospělých je první Aneta Königová a Vít Nováček.

Mezi zajímavé výkony z prvního kola patří jistě koule dorostence Jana Efflera 14.24 m, dobře vrhal i starší žák Petr Stránský 10.99 m či starší žákyně Dominika Širlová 10,49 m. Hana Perutková poslala míček do vzdálenosti 41 m, nejmladší žák Matouš Severa hodil 45 m atd. Ve sprintu na 60 m předvedla výborný výkon nejmladší žákyně Anna Černínová, či starší žákyně Dominika Širlová, nejmladší žák Vojta Novák a další.

Ve druhém kole určitě stály za pozornost překážky mladší žákyně Lucie Peškařové, starší žákyně Dominiky Širlové a řada dalších výkonů. Kompletní výsledky jsou na internetových stránkách CLsportu.

Třetí kolo je na pořadu hned po Velikonocích v úterý 18. dubna. Dívky budou skákat do výšky, chlapci do dálky a běhat 60 m překážek. Pořadatelé se těší jak na žáky základních škol, kteří se budou snažit bojovat o body pro sebe i pro školu, tak i na starší zájemce o sport a také na předškoláky, kteří si mohou vyzkoušetdětskou atletiku.

Nahoru