Medailový start atletů do sezony

Verze pro tisk |

Poslední lednový víkend patřila atletická hala v Jablonci nad Nisou krajskému přeboru ve vytrvalostních atletických disciplínách a vícebojích. Nejprve soutěžili o medaile chodci. Chůze na Českolipsku patří již dlouhá léta k úspěšným disciplínám, zejména mládež pod vedením novoborského trenéra Petra Choděry se činí. A výsledky hovořily jednoznačně.

Ml. žákyně Gabriela Coubalová  z AC Česká Lípa zvítězila v chůzi na 2000 m časem15:04.92 před novoborskou  Markétou Bočkovou 15:31.62. Starší  žákyně šly 3000 m a zvítězila Michutová Viktorie  z TJ Jiskra Nový Bor        čas 17:45.7. Dorostenky ovládla na stejně dlouhé trati Adéla  Frydrychová AC Česká Lípa za 15:30.09. Druhé místo mezi juniorkami získala Anna Staňková z Nového Boru a stejně si vedla i Hana Svitáková z AC Česká Lípa. Českolipskou medailovou kolekci doplnily na pětikilometrové trati v kategorii mužů 2. Miloslav Sviták a 3. František Mocker, oba z AC Česká Lípa.

Zahanbit se nenechali běžci, kteří měli vypsanou jedinou trať, a to 3000m. Kategorie žákyň probíhala v režii Terezy Hrochové z AC Česká Lípa, která zvítězila výborným časem 11:20.28 min. V kategorii žen proběhla první cílem Hana Svitáková před svoji matkou Alenou. Další medaile do českolipské sbírky přidali i 2. Dorostenec Matěj Smitka čas 10:12.85 min a stejně se umístil i junior Roman Papík časem 09:50.35.

Zatím co vytrvalci v sobotu soutěžili, rozjeli svoji soutěž také vícebojaři. kteří měli na pořadu první čtyři disciplíny ze svého sedmiboje, aby soutěž dokončili v neděli, kdy absolvovaly svůj pětiboj i ženské kategorie.  O vícebojařské medaile usilovala i řada závodníků z Českolipska.  Výsledkem byly tři bronzové medaile pro AC Česká Lípa a také řada překonaných osobních a dokonce i oddílových rekordů.

V kategorii mužů si statečně vedl Jaroslav Hochmut, stálice na krajském vícebojařském nebi. Vyrovnanými výkony atakoval českolipský oddílový rekord, který je v držení Petra Součka. I přes hrdinský výkon několik bodíků chybělo. Jeho osobní rekord 4110 bodů je však velice kvalitní. Také dobrý výkon, 3919 bodů odvedl i Cvikovský Hynek  Chalupníček. V dorostenecké kategorii přidal bronz dorostenec Arťom  Dvoryanchikov  který posbíral 2621 bodů. Asi jeho nejlepším výkonem byl čas 07.85 s v běhu na 60 m. Třetí bronz přidala Veronika Süssnerová její bodový zisk činil 2877 bodů a je novým oddílovým rekordem. Velice se jí vydařila výška, kde si vytvořila osobní rekord 160 cm. Jen o místo za ní skončila dosavadní držitelka českolipského rekordu v pětiboji dorostenek Gabriela Daníčková, která nasbírala 2759 bodů  Nejsilnější disciplínou Gábiny byl běh na 60 m překážek, na kterém dosáhla času 09.87 s.

Bez medailí, ale přes to s pěknými výkony se vraceli žáci a žákyně. Páté místo obsadil Petr Šimon z SK ZŠ Jablonné v Pj. s 2884 body. Jeho parádní disciplínou byl skok vysoký, kde překonal laťku ve výšce 175 cm.

2688 posbíral 7. Patrik Stupka,  AC Česká Lípa, který vytvořil oddílový rekord ve skoku o tyči výkonem 250 cm a dobře si vedl v běhu na 1000m, který vyhrál za 3:11.04 min.

Mezi staršími žákyněmi, kterých startovalo 28, si nejlépe vedla ještě mladší žákyně Ivana Reicheltová, která obsadila sedmé místo výkonem 2430 bodů a vytvořila nový českolipský oddílový mladších žákyň ve skoku vysokém výkonem 148 cm a výborně zaběhla 60 m překážek, časomíra se zastavila na 10.08 s.

Již tuto sobotu absolvují atleti krajský přebor ve zbývajících disciplínách a i zde budou mít atleti z Českolipska řadu želízek v ohni.

Nahoru