Krajský přebor ve vícebojích

O víkendu 14. a 15. května se v Jablonci nad Nisou konal krajský přebor ve vícebojích. Bojovalo se nejen o medaile, ale i o výkony, které by umožnily vícebojařům start na blížícím se mistrovství ČR.  Zastoupení  zde měly i AC Česká Lípa a Cvikováček Cvikov.

V kategorii mužů si výborně vedl Jakub Janda ze Cvikova, který obsadil druhé místo vynikajícím výkonem  6416 bodů, ale ještě větší pozornost vzbudil jeho výkon 204 cm ve skoku vysokém. Čtvrtý byl českolipský Jaroslav Hochmut s kvalitními 5361 body kousek před Cvikovským Hynkem Chalupníčkem.

V kategorii žen vybojovala pro českolipské barvy stříbro Tereza Musilová, kterou nejvíce potěšil  osobní rekord v hodu oštěpem. Bronz v juniorech získal Miloslav Sviták a i jeho potěšil především oštěp, který poslal do vzdálenosti 46,15 m.  Dvě stříbra putovala do České Lípy zásluhou dorostu. Mezi chlapci ho získal talentovaný Arťom Dvoryanchikov výkonem 3368 bodů, pochvalu zaslouží i za 168 cm ve skoku vysokém. Mezi děvčaty ho vybojovala Daníčková Gabriela vynikajícím výkonem 3670. Pokud máme některý z řady kvalitních výkonů vyzdvihnout, bude to 100 m překážek za 16,02. V těchto kategoriích měli mužské složky desetiboj a ženské sedmiboj. Sedmiboj měly i starší žákyně, zde sice medaile na českolipsko neputovala, především jablonecká děvčata se předvedla v mimořádné formě, ale výkon 3485 bodů Šárky Kalvové je skvělý a zásluhu na tom měly především její výkony ve všech běžeckých disciplínách, a v několika disciplínách, především ve skocích, se blýskla i Michaela Sejkorová trénující ve Cvikově.

Starší žáci absolvovali devítiboj, mají o jednu běžeckou disciplínu méně. Bronz vybojoval pro AC Patrik Stupka 3915, povedli se mu běhy a oštěp, a především v bězích si dobře vedl i pátý Radek Bekr.  Stříbro dovezla mladší žákyně Ivana Reicheltová, tato kategorie závodí v pětiboji, kde Iva získala 2616 bodů, a za zmínku určitě stojí i čas 10,00 s v běhu na 60 m překážek.

Na dlouhý odpočinek však nebude ani po tomto náročném víkendu čas. Již ve čtvrtek budou na domácí půdě od 16,30 hod o body v přeboru družstev bodovat mladší žáci a žákyně a v neděli se do bojů zapojí všechna dospělá družstva dospělých. První družstvo žen jede do Ostravy na extraligu, muži a B družstvo žen má utkání II.ligy v Děčíně a ženské C družstvo vyrazí do Liberce.