Krajský přebor atletů v hale

Verze pro tisk |

V sobotu 5. února se v Jablonecké hale konal krajský přebor staršího žactva, dorostu, juniorů a dospělých. Vydatné a kvalitní zastoupení zde měly i týmy z Českolipska a především AC Česká Lípa.

Do České Lípy putovalo osm titulů, které vybojovali Bracháčková Petra běh na 60m žákyně, Málková Markéta 200 m dorostenky, Jeníková Eva 800m ženy, Hrochová Tereza 1500 m žákyně, Petr Ondřej 1500 m žáci, Daníčková Gabriela skok vysoký dorostenky a Süssnerová Veronika vrh koulí dorostenky. Osmé zlato přidala štafeta dorostenek v běhu na 4x150 m ve složení Málková, Süssnerová, Daníčková, Vachtová. Nejpilnějšími sběratelkami medailí byly dorostenky Markéta Málková ziskem dvou zlatých a dvou stříbrných medailí, a čtyři medaile získala i Bára Vachtová, její bilance 1-2-1 je také výborná.

Dvě zlaté medaile získali atleti Jablonného v Podještědí. Jednu získal žák Petr Šimon po zlepšení osobního rekordu ve výšce na 180 cm, a v ženách Lucie Vaníčková vyhrála vrh koulí. Celkem získali atleti z České Lípy, Jablonného v Podještědí, Cvikova a Nového Boru 34 medailí.

O další úspěchy budou příslušníci královny sportů usilovat již od tohoto pátku do neděle na Mistrovství ČR ve vícebojích a chůzi v Praze.

Nahoru