Českolipští atleti slavili úspěchy na MČR

Verze pro tisk |

O víkendu 24. a 25. února se v Ostravě konalo halové Mistrovství ČR v atletice dorostu a juniorů. Výborně si vedla českolipská dorostenka Michaela Trčová, která výkonem 13,13 m vybojovala bronzovou medaili. O týden později, o víkendu 3. a 4. března pak na Mistrovstí ČR staršího žactva vybojoval krásnou pátou příčku koulař Petr Stránský.

Již fakt, že se na MČR staršího žactva svými výkony nominovali tři závodníci českolipského klubu, byl příjemný. Prvního dne mistrovství se zúčastnili dva naši borci. Ve vrhu 4 kg koulí Petr Stránský a běhu na 800 m Jirka Dlouhý. Jirka si bohužel před týdnem natáhl šlachu na chodidle, a to se nakonec projevilo i na výsledku. Přes velkou bojovnost, která ho zdobí, doběhl ve svém rozběhu poslední. Přitom prvních 500 m se držel na postupových místech. Potom se začal propadat a viditelně kulhajíc doběhl do cíle. Lépe se dařilo Petrovi. Prvním pokusem vrhnul 13,21 m čímž si zajistil postup do finálové osmičky. V šestém pokusu se zlepšil na 13,29 m a obsadil velmi pěkné 5. místo. Oběma klukům patří poděkování za předvedenou bojovnost a reprezentaci našeho klubu.

V neděli nastoupila Anna Středová do koulařského sektoru. Ve vyrovnané soutěži poslala své 3 kg těžké náčiní na metu 10,19 m, obsadila dobré 14.místo a v kvalitní konkurenci se neztratila. Lze předpokládat, že tito talentovaní závodníci zkušenosti, které tento šampionát přináší, zúročí již v letní sezóně, a především při dalším růstu.

 

alt
alt
Nahoru