Družstvo atletek šesté, Adámek 202 cm

V sobotu se v Liberci konalo 3. kolo první atletické ligy mužů a žen. Soutěže se zúčastnilo také A družstvo žen AC Česká Lípa. Naše družstvo si upevnilo své postavení na šestém místě, což znamená před posledním kolem, že mají naše ženy prakticky zabezpečenu účast v první lize pro příští rok.

Družstvo tradičně spoléhalo na trojici výborných vrhaček. Nejvíce bodů pro družstvo, a to 19, přinesla Lucie Kopřivová, která byla druhá v disku 43,62 m, čtvrtá v kouli 12,65 m a osmá v oštěpu 31,99 m. 17 bodů přidala Veronika Süssnerová, a to za vítězství v hodu diskem 45,83 m, za šesté místo v oštěpu 36.49 m a desáté v kouli 11,08 m. O bod méně zapsala Kristýna Čechlovská čtvrtá v kladivu 49.49 m, pátá v disku 41.15 m a osmá v kouli 11.48 m. Lepšící se Patricie Malá byla čtvrtá v běhu na 100 m překážek 16.20 s, devátá ve skoku dalekém 506 cm a desátá ve výšce 147 cm. Kvalitní výkon předvedla Tereza Hrochová, třetí v běhu na 800 m za 2:17,19 min. Celkem bodovalo 12 závodnic.

Družstvo mužů startuje v krajském přeboru, ale několik jedinců startuje ve vyšších soutěžích. Tento víkend jsme sledovali start čtyřech Českolipáků v ligových soutěžích. V extralize startuje za Olymp Praha Lukáš Vrabec, a i když s výkonem 65,95 m úplně spokojený nebyl, neboť umí i víc, s třetím místem spokojený být mohl. Dalším českolipským závodníkem, který startuje v extralize a to za Vítkovice, je běžec Ondřej Chour. Tentokrát startoval v běhu na 1500 m a doběhl šestý v čase 3:55.59 min. Výborně si vedl Petr Nejedlý, který hostuje za družstvo prvoligové Bíliny, když zaběhl 100 m za výborných 11,13 s a obsadil třetí místo a v běhu na 200 m vylepšil vlastní českolipský oddílový rekord časem 22,25 s a obsadil 5. místo. Úspěšný byl i Josef Adámek startující za družstvo AC Ústí nad Labem, který si vytvořil nový osobní rekord ve skoku vysokém 202 cm a zvítězil a ještě přidal čtvrté místo v trojskoku výkonem 14,15 m.

A aby byl výčet úplný, zmíníme ještě 6. místo na 10 km chůze Hany Svitákové, která na tuto sezonu přestoupila do extraligové Plzně, 4. místo ve skoku vysokém Cvikovského Jakuba Jandy, který závodí stejně jako Josef Adámek za Ústí nad Labem, a deváté místo Petra Šimona z Jablonného, který startuje ve stejné soutěži za LIAZ Jablonec.

Dobrou formu bude chtít předvést silná skupina českolipských závodníků o tomto víkendu na Mistovství ČR v atletice Mužů a žen, které se koná v Táboře. Účast si svými výkony zajistili Lukáš Vrabec na oštěpu, Ondřej Chour v běhu na 1500 m, Tereza Hrochová na 1500 m, Veronika Süssnerová a Kristýna Čechlovská v hodu diskem a Josef Adámek ve skoku vysokém a trojskoku. Kvůli kolizi se světovým pohárem v bězích do vrchu jsou zde zařazeny i vytrvalostní běhy dorostu a zde se představí i Adéla Veselá v běhu na 3000 m. Takto početnou účast na vrcholném domácím podniku Česká Lípa ještě neměla.